D66 beticht Agema van leugens, minister vindt beschuldiging vals
DEN HAAG (ANP) - D66-Kamerlid Wieke Paulusma en zorgminister Fleur Agema zijn woensdag hard gebotst in een debat toen het ging over de extra bezuiniging op de zorg. Paulusma noemde de bezuiniging op bijscholing voor verpleegkundigen "hallucinant", maar volgens Agema stond D66 aan de wieg van die bezuiniging.
Dat is niet zo, erkende Agema later zelf ook. Daarop betichtte Paulusma de minister van "leugens". Het Kamerlid zei het "zeer kwalijk" te vinden dat Agema hier niet de waarheid over sprak. Paulusma vindt dat Agema zelf de verantwoordelijkheid moet nemen voor de bezuiniging, in plaats van die af te schuiven op D66. Volgens Paulusma wist Agema namelijk dat de bezuinigingen niet alleen bij medisch specialisten, maar ook bij verpleegkundigen terecht zouden komen.
Agema zei herhaaldelijk Paulusma te snappen dat de bezuinigingen niet uit de koker van D66 kwamen. "Maar u kunt gewoon zeggen: dit is niet zo. U hoeft me niet gelijk voor leugenaar uit te maken."
Verder vindt Agema het "vals" en "onwaar" dat Paulusma beweert dat de minister wel degelijk op de hoogte was dat de bezuiniging bij verpleegkundigen terecht zou komen, in plaats van alleen bij medisch specialisten. "De maatregel was niet bekend bij het ministerie, wij waren hier niet mee bekend en waren er door verrast."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
2 dagen geleden