D66 bemoeide zich toch met documentaire van Kaag
DEN HAAG (ANP) - D66 heeft zich toch bemoeid met de inhoud van een televisiedocumentaire over partijleider Sigrid Kaag, terwijl het kabinet dat eerder ontkende. Dat blijkt uit stukken die zijn opgevraagd door GeenStijl onder de Wet openbaarheid van bestuur (Wob).
"D66 heeft geen betrokkenheid bij of invloed gehad op de documentaire", antwoordde minister Arie Slob (Media) 18 december op Kamervragen van PVV'er Martin Bosma. De VPRO-documentaire Sigrid Kaag: Van Beiroet tot Binnenhof werd begin januari uitgezonden. Aan de film was vijf jaar gewerkt.
Uit de Wob-stukken blijkt dat de partij zich wel bemoeide met de film. De partij had onder meer moeite met een champagneshot tijdens een werkreis naar Niger en beelden van een overleg waarin Kaag klaagt over Kamerleden. Ook moest er "echt iets in de documentaire over haar idealen".
Volgens D66 is met de makers afgesproken dat de partij vóór de uitzending het eindresultaat mocht zien "met het oog op eventuele feitelijke onjuistheden, al te privacygevoelige passages en andere relevante opmerkingen". Het was daarna aan de makers om te bezien wat ze met de opmerkingen zouden doen, aldus D66.
Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat er was afgesproken om te overleggen over de beelden. Het ministerie wilde "niet het risico lopen op feitelijke onjuistheden of dat vertrouwelijke zaken openbaar worden. We hadden geen veto-recht, de afspraak was dat we rondom de eindmontage konden overleggen".
De VPRO laat weten dat haar journalisten onafhankelijk zijn. "Dat de documentaire vooraf is bekeken is niet ongebruikelijk, dit is om feitelijke onjuistheden en substantiële onevenwichtigheden te kunnen constateren en die zo nodig aan te passen." De aanpassingen hebben "op geen enkele manier de inhoud van de film zoals de maker die voor ogen had, geschaad".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen doet aangifte tegen de pro-Palestijnse demonstranten van XR Justice Now! die dinsdag het vragenuur verstoorden met geschreeuw. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. Ook krijgen ze een pandverbod opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans heeft woensdag uitgehaald naar vakbonden, die volgens hem in gesprek moeten gaan met het kabinet. "Als je zegt: eerst moet ik volledig mijn zin krijgen en dan pas kom ik aan tafel, dat vind ik chantage."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ChristenUnie-Kamerlid Pieter Grinwis is de winnaar van de PrinsjesPrijs, die jaarlijks wordt uitgereikt aan een politicus die zich heeft ingezet voor de parlementaire democratie. Door de organisatie wordt hij geroemd om zijn "grondige dossierkennis, parlementaire vakmanschap en constructieve, oplossingsgerichte manier van politiek bedrijven".
4 uur geledenASSEN (ANP) - Drenthe wordt tot de verkiezingen van de Provinciale Staten in maart 2027 bestuurd door een minderheidscoalitie van VVD, PvdA en CDA. Ook de partijloze Henk Emmens, voorheen BBB, blijft deel uitmaken van het college van Gedeputeerde Staten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oppositiepartijen hebben volgens VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans onder het huidige minderheidskabinet meer ruimte om de koers van het land te bepalen. "En daarmee ook meer verantwoordelijkheid", zei hij in de Binnenhoflezing in Nieuwspoort.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meerdere partijen in de Provinciale Staten van Utrecht betwijfelen of het plan voor de bouw van 25.000 woningen in de polder Rijnenburg in de huidige vorm kan doorgaan, nu minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) heeft gezegd dat hij geen geld heeft voor een tramlijn naar de nieuwe wijk. Onder meer de ChristenUnie vroeg of het plan niet moet worden aangepast als het geld nog lang op zich laat wachten. Het CDA deed daarvoor een suggestie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf dagen werken moet volgens Ruben Brekelmans de norm zijn. De VVD-fractievoorzitter zei in zijn Binnenhoflezing dat hij jongeren ziet die in de eerste baan na hun studie al parttime willen werken. "Maximaal vier dagen in de week, soms zelfs drie. Daar redden we het dus niet mee."
5 uur geleden