CZ vraagt tienduizenden klanten geld terug na computerfout
DEN HAAG (ANP) - Tienduizenden klanten van zorgverzekeraar CZ hebben in 2022 of 2023 een hogere vergoeding gekregen voor mondzorg dan waar ze recht op hadden. CZ vordert daarom in totaal miljoenen euro's terug. Meestal gaat het per klant om "een paar tientjes", zegt een woordvoerder na berichtgeving van de Volkskrant.
"Maar ik kan natuurlijk niet in de portemonnee kijken van mensen", zegt de woordvoerder ook. "Voor iemand kan dit veel geld zijn." De zorgverzekeraar vindt het een erg vervelende softwarefout, die hopelijk niet nogmaals voorkomt. De mensen om wie het gaat, hebben een brief thuis gekregen.
Concreet ging het om klanten die aanvullend verzekerd waren voor mondzorg als gevolg van een ongeval, legt de woordvoerder uit. "In dit geval hebben ze ook mondzorg vergoed gekregen die niet het gevolg was van een ongeval. Dat had niet moeten gebeuren."
Meer uit Binnenland
VOGELWAARDE (ANP) - Bij het ongeluk tussen een auto en een groep fietsers op de N290 nabij het Zeeuwse Vogelwaarde zijn donderdagmiddag twee kinderen en één volwassene overleden. Vier kinderen raakten zwaargewond en zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Dat meldt de veiligheidsregio.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stuurt deze zomer weer wegenwachten Europa in om Nederlandse vakantiegangers met pech snel te kunnen helpen. De ploeg van dertig wegenwachten zal van 5 juli tot en met 30 augustus actief zijn in Frankrijk, Italië en Spanje, meldt de ANWB.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De agent die op 21 september vorig jaar een 15-jarige jongen doodschoot nadat hij was afgekomen op een melding van een fatbikeroof, wordt niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie oordeelt dat het schieten gerechtvaardigd was en dat de agent handelde volgens de ambtsinstructie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) is niet blij met een Europees voorstel om regels voor gewasbeschermingsmiddelen te versimpelen, maar gaat toch voor stemmen. In een debat met de Tweede Kamer ziet de VVD-bewindsman "meer voordelen dan nadelen" aan het plan. De Tweede Kamer heeft twijfels, omdat de versimpeling kan zorgen voor meer risico's voor mens en milieu. Die onzekerheden erkent Erkens.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ouders die hun kinderen niet naar school willen laten gaan, maar bijvoorbeeld thuisonderwijs willen geven wegens geloofsovertuigingen, krijgen hiervoor vanaf komend schooljaar minder gemakkelijk toestemming. Gemeenten gaan aanvragen hierover strenger beoordelen naar aanleiding van een recent arrest door de Hoge Raad, zo blijkt uit nieuwe richtlijnen hierover van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). Voor kinderen met een lopende vrijstelling wordt voortaan gestuurd op terugkeer naar school.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Alle treinlijnen van NS krijgen vanaf de dienstregeling 2027 nummers. De vervoerder hoopt dat daarmee het plannen, reizen en overstappen eenvoudiger wordt. "Zeker bij onverwachte verstoringen en werkzaamheden kunnen lijnnummers een grote verbetering zijn in de communicatie naar reizigers omdat je niet alleen bestemmingen noemt, maar ook het lijnnummer dat erbij hoort. Zo is je trein makkelijker te herkennen", zegt hoofd reisinformatie Dieuwertje van Egmond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens het komende WK voetbal zullen er meer sportweddenschappen worden afgesloten en zullen aanbieders hierop inspelen met meer reclames, verwacht de Kansspelautoriteit (Ksa). "Dat hoeft geen slechte ontwikkeling te zijn, maar het WK heeft een grote aantrekkingskracht op jongvolwassenen, en juist die groep is kwetsbaarder voor gokverslaving", laat een woordvoerster weten. Daarom voert de toezichthouder een campagne om deze groep op de risico's te wijzen.
4 uur geleden