Cyprus geeft toestemming voor komst interventieteam VS
NICOSIA (ANP/AFP) - Cyprus heeft toestemming gegeven voor de komst van een interventieteam uit de Verenigde Staten. Dat moet Amerikanen in de regio gaan evacueren als de situatie dat vereist.
De regering van de kleine EU-lidstaat gaf "toestemming om tijdelijk een snel interventieteam te stationeren op Cyprus. Dat moet Amerikaanse diplomatieke missies en Amerikaanse burgers in de regio evacueren als dat noodzakelijk blijkt", aldus een regeringswoordvoerder. Het verzoek om het team op het eiland bij Turkije te vestigen zou zijn binnengekomen via de Amerikaanse ambassade.
De mededeling volgt op Iraanse raketaanvallen op bases in Irak die door Amerikaanse troepen worden gebruikt. Die volgden op de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani, die een van de machtigste mannen in Iran was. Hij kwam vorige week om het leven bij een Amerikaanse droneaanval in Irak.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".
34 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft zaterdag tijdens een landelijke protestdag 135 mensen opgepakt en verschillende wapens in beslag genomen, meldt Laurent Nuñez. Er heeft zich volgens de minister van Binnenlandse Zaken vooralsnog "geen groot incident" voorgedaan.
35 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Sinds de olijvenoogsten op de Palestijnse Westelijke Jordaanoever eind september begonnen, zijn tot dusver ruim driehonderd incidenten van Israëlisch kolonistengeweld gemeld. Het gaat daarbij om diefstal, vernielingen en gerichte aanvallen, aldus de Israëlische mensenrechtenorganisatie Yesh Din.
39 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk zijn demonstraties van start gegaan tegen onder meer de stijgende kosten van het levensonderhoud en de bezuinigingen op openbare diensten. Een van de betrokken groepen, de Gele Hesjes, heeft al opgeroepen tot een nieuwe protestdag op 31 oktober.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP) - De internationale gemeenschap moet "direct ingrijpen" om verdere escalatie van Israëls huidige militaire ingrijpen op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Die oproep komt van de Palestijnse Autoriteit, schrijft persbureau Wafa.
2 uur geledenBERCHTESGADEN (ANP) - Het voormalige theehuis van Adolf Hitler, het Adelaarsnest, is waarschijnlijk niet te redden, zegt een politiewoordvoerder tegen Bild. Het pand in het zuiden van Duitsland kwam vrijdagavond volledig in brand te staan en de brandweer is nog steeds ter plaatse om de vlammen te bestrijden.
4 uur geledenORLÉANS (ANP/AFP/BELGA) - De burgemeester van de Franse stad Orléans heeft een avondklok aangekondigd voor kinderen onder de 15 jaar. Zij moeten de komende twee nachten verplicht thuis blijven. De maatregel valt samen met het congres van de radicaal-rechtse partij Rassemblement National (RN) en tegendemonstraties.
4 uur geleden