Cycloon nadert Bangladesh en Myanmar, 400.000 mensen geëvacueerd
DHAKA (ANP/RTR/AFP) - Miljoenen mensen zetten zich schrap voor wanneer later op zondag cycloon Mocha de kusten van Bangladesh en Myanmar bereikt.
In Bangladesh zijn al zeker 300.000 mensen naar veiligere gebieden gebracht en in Myanmar 100.000. De storm, de zwaarste sinds cycloon Sidr in 2007 de regio teisterde, brengt windsnelheden tot 260 kilometer per uur met zich mee. Aan de kust kan dat vloedgolven tot vier meter hoog veroorzaken.
Er wordt grote schade verwacht omdat in de regio veel mensen in gammele huizen en vluchtelingenkampen wonen. Zo'n 6 miljoen mensen zijn er ook zonder stormweer afhankelijk van noodhulp.
Bij de badplaats Cox's Bazar in Bangladesh, dat op de route van cycloon Mocha ligt, leven bijna een miljoen vluchtelingen die zijn ontsnapt aan het militaire regime in buurland Myanmar. Het is daarmee 's werelds grootste vluchtelingenkamp. In Myanmar heerst chaos nadat het leger er twee jaar geleden een staatsgreep pleegde.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenCHANGSHA (ANP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese stad Changsha zijn 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
3 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
3 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
8 uur geleden