Cycloon nadert Bangladesh en Myanmar, 400.000 mensen geëvacueerd
DHAKA (ANP/RTR/AFP) - Miljoenen mensen zetten zich schrap voor wanneer later op zondag cycloon Mocha de kusten van Bangladesh en Myanmar bereikt.
In Bangladesh zijn al zeker 300.000 mensen naar veiligere gebieden gebracht en in Myanmar 100.000. De storm, de zwaarste sinds cycloon Sidr in 2007 de regio teisterde, brengt windsnelheden tot 260 kilometer per uur met zich mee. Aan de kust kan dat vloedgolven tot vier meter hoog veroorzaken.
Er wordt grote schade verwacht omdat in de regio veel mensen in gammele huizen en vluchtelingenkampen wonen. Zo'n 6 miljoen mensen zijn er ook zonder stormweer afhankelijk van noodhulp.
Bij de badplaats Cox's Bazar in Bangladesh, dat op de route van cycloon Mocha ligt, leven bijna een miljoen vluchtelingen die zijn ontsnapt aan het militaire regime in buurland Myanmar. Het is daarmee 's werelds grootste vluchtelingenkamp. In Myanmar heerst chaos nadat het leger er twee jaar geleden een staatsgreep pleegde.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
16 minuten geledenNEW DELHI (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten op het gebied van havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
1 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
4 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.
5 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
14 uur geleden