Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cycloon nadert Bangladesh en Myanmar, 400.000 mensen geëvacueerd

Cycloon nadert Bangladesh en Myanmar, 400.000 mensen geëvacueerd

DHAKA (ANP/RTR/AFP) - Miljoenen mensen zetten zich schrap voor wanneer later op zondag cycloon Mocha de kusten van Bangladesh en Myanmar bereikt.

In Bangladesh zijn al zeker 300.000 mensen naar veiligere gebieden gebracht en in Myanmar 100.000. De storm, de zwaarste sinds cycloon Sidr in 2007 de regio teisterde, brengt windsnelheden tot 260 kilometer per uur met zich mee. Aan de kust kan dat vloedgolven tot vier meter hoog veroorzaken.

Er wordt grote schade verwacht omdat in de regio veel mensen in gammele huizen en vluchtelingenkampen wonen. Zo'n 6 miljoen mensen zijn er ook zonder stormweer afhankelijk van noodhulp.

Bij de badplaats Cox's Bazar in Bangladesh, dat op de route van cycloon Mocha ligt, leven bijna een miljoen vluchtelingen die zijn ontsnapt aan het militaire regime in buurland Myanmar. Het is daarmee 's werelds grootste vluchtelingenkamp. In Myanmar heerst chaos nadat het leger er twee jaar geleden een staatsgreep pleegde.

Meer uit Buitenland

Trump wil Iran-deal alleen onder eigen voorwaarden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.

31 minuten geleden
Trump geeft bestuur Kennedy Center op na beslissing rechter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.

32 minuten geleden
Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

4 uur geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

9 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

10 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

11 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

12 uur geleden