Cybersecuritycentrum heeft stappenplan voor gecrashte computers
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft een stappenplan online gezet voor mensen met een computer die blijft crashen door de wereldwijde storing van het besturingssysteem Windows. Ze moeten daarvoor onder andere een bepaald bestand opzoeken en van naam veranderen.
Deze oplossing is eerder op vrijdag bedacht door CrowdStrike. De storing lijkt te maken te hebben met de software van dit cyberbeveiligingsbedrijf. Na een update bij Windowscomputers verschijnt een blauw scherm bij het opstarten.
Het gaat hier om een provisorische oplossing die de kern van het probleem niet aanpakt, een 'workaround' in het jargon van IT'ers. Die is "wel zeer arbeidsintensief en moet per systeem worden uitgevoerd", zegt het NCSC. Een structurele oplossing zou zijn om een nieuwe update te installeren die het probleem wegneemt. Maar een dergelijke 'patch' is nog niet beschikbaar.
NCSC ziet verder "geen indicatie dat de situatie het gevolg is van acties door kwaadwillenden". Dat vermoeden heeft zijn Franse evenknie eerder op vrijdag ook al uitgesproken.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
12 minuten geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg is een natuurbrand uitgebroken. Het vuur woedt in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
25 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coƶrdinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rookwolken van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde, op de Veluwe, zijn tot in Amsterdam en omstreken te zien en te ruiken. "De meldkamer ontvangt momenteel veel meldingen van mensen die last hebben van rook", meldt Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Die legt uit dat de wind de rook richting de hoofdstad blaast, ruim 70 kilometer verderop.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De luchtmacht zet Chinook-transporthelikopters in om te helpen bij de bestrijding van de grote natuurbrand bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando op X. De brand brak woensdag rond het middaguur uit op een militair oefenterrein op de Veluwe en breidt zich snel uit.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - De gemeente Zutphen creƫert nu geen noodopvanglocaties voor asielzoekers, maakte zij woensdag bekend. Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) had daarom gevraagd, maar het college volgt de gemeenteraad, die had verzocht om het verzoek af te wijzen.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - Op het terrein van het Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is woensdag rond het middaguur een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Meerdere brandweereenheden zijn naar de brand gestuurd.
2 uur geleden