Cybersecuritycentrum heeft stappenplan voor gecrashte computers
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft een stappenplan online gezet voor mensen met een computer die blijft crashen door de wereldwijde storing van het besturingssysteem Windows. Ze moeten daarvoor onder andere een bepaald bestand opzoeken en van naam veranderen.
Deze oplossing is eerder op vrijdag bedacht door CrowdStrike. De storing lijkt te maken te hebben met de software van dit cyberbeveiligingsbedrijf. Na een update bij Windowscomputers verschijnt een blauw scherm bij het opstarten.
Het gaat hier om een provisorische oplossing die de kern van het probleem niet aanpakt, een 'workaround' in het jargon van IT'ers. Die is "wel zeer arbeidsintensief en moet per systeem worden uitgevoerd", zegt het NCSC. Een structurele oplossing zou zijn om een nieuwe update te installeren die het probleem wegneemt. Maar een dergelijke 'patch' is nog niet beschikbaar.
NCSC ziet verder "geen indicatie dat de situatie het gevolg is van acties door kwaadwillenden". Dat vermoeden heeft zijn Franse evenknie eerder op vrijdag ook al uitgesproken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.
3 uur geledenWARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.
4 uur geledenOSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
22 uur geleden