Cybersecuritycentrum heeft stappenplan voor gecrashte computers
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft een stappenplan online gezet voor mensen met een computer die blijft crashen door de wereldwijde storing van het besturingssysteem Windows. Ze moeten daarvoor onder andere een bepaald bestand opzoeken en van naam veranderen.
Deze oplossing is eerder op vrijdag bedacht door CrowdStrike. De storing lijkt te maken te hebben met de software van dit cyberbeveiligingsbedrijf. Na een update bij Windowscomputers verschijnt een blauw scherm bij het opstarten.
Het gaat hier om een provisorische oplossing die de kern van het probleem niet aanpakt, een 'workaround' in het jargon van IT'ers. Die is "wel zeer arbeidsintensief en moet per systeem worden uitgevoerd", zegt het NCSC. Een structurele oplossing zou zijn om een nieuwe update te installeren die het probleem wegneemt. Maar een dergelijke 'patch' is nog niet beschikbaar.
NCSC ziet verder "geen indicatie dat de situatie het gevolg is van acties door kwaadwillenden". Dat vermoeden heeft zijn Franse evenknie eerder op vrijdag ook al uitgesproken.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
21 uur geleden