Cybersecuritycentrum heeft stappenplan voor gecrashte computers
DEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft een stappenplan online gezet voor mensen met een computer die blijft crashen door de wereldwijde storing van het besturingssysteem Windows. Ze moeten daarvoor onder andere een bepaald bestand opzoeken en van naam veranderen.
Deze oplossing is eerder op vrijdag bedacht door CrowdStrike. De storing lijkt te maken te hebben met de software van dit cyberbeveiligingsbedrijf. Na een update bij Windowscomputers verschijnt een blauw scherm bij het opstarten.
Het gaat hier om een provisorische oplossing die de kern van het probleem niet aanpakt, een 'workaround' in het jargon van IT'ers. Die is "wel zeer arbeidsintensief en moet per systeem worden uitgevoerd", zegt het NCSC. Een structurele oplossing zou zijn om een nieuwe update te installeren die het probleem wegneemt. Maar een dergelijke 'patch' is nog niet beschikbaar.
NCSC ziet verder "geen indicatie dat de situatie het gevolg is van acties door kwaadwillenden". Dat vermoeden heeft zijn Franse evenknie eerder op vrijdag ook al uitgesproken.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
13 uur geleden