Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cybersecuritybedrijf Palo Alto stijgt op afwachtend Wall Street

Cybersecuritybedrijf Palo Alto stijgt op afwachtend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Palo Alto Networks behoorde woensdag tot de sterkste stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse cybersecuritybedrijf boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten en beleggers hadden verwacht en verhoogde ook zijn winstprognose voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd beloond met een koerswinst van ruim 10 procent.

De algehele stemming op Wall Street was afwachtend. Later op de dag worden namelijk de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve. Dinsdag laaiden de rentezorgen op Wall Street al op en kenden de Amerikaanse beursgraadmeters de slechtste beursdag van dit jaar.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,2 procent hoger op 33.193 punten. De hoofdindex gaf dinsdag de jaarwinst weer uit handen. De brede S&P 500 steeg 0,1 procent tot 4001 punten. De Nasdaq dikte 0,4 procent aan tot 11.535 punten. De techbeurs raakte een dag eerder 2,5 procent kwijt.

Crypto

Coinbase steeg 3,9 procent. De cryptobeurs leed afgelopen kwartaal een nettoverlies van 557 miljoen dollar en zag de omzet met bijna 75 procent dalen door de onrust in de cryptowereld die volgde op de ineenstorting van concurrent FTX. De resultaten van huizenbouwer Toll Brothers vielen in de smaak. Ook heeft het bedrijf de vraag zien aantrekken sinds het begin van het jaar. Het aandeel klom ruim 4 procent.

Intel ging 0,8 procent omhoog. De Amerikaanse chipmaker gaat het kwartaaldividend verlagen om te zorgen dat het bedrijf voldoende kapitaal heeft in onzekere tijden. Al eerder had Intel gewaarschuwd in het eerste kwartaal verlies te gaan lijden.

Baidu

CoStar Group kelderde meer dan 5 procent. De dienstverlener aan de vastgoedsector gaf een tegenvallende verwachting af voor het huidige kwartaal. Baidu steeg 4,2 procent. Het Chinese internetbedrijf, dat ook een notering heeft in New York, boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht en zag de nettowinst bijna verdrievoudigen. Ook gaat het concern voor 5 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Sigma Lithium ging haast 4 procent omhoog. Dinsdag won de lithiumproducent nog dik 16 procent nadat persbureau Bloomberg meldde dat Tesla een overname van het bedrijf onderzoekt. Lithium is een belangrijke grondstof voor batterijen voor elektrische auto's.

De euro was 1,0651 dollar waard, tegen 1,0666 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent minder op 75,70 dollar. Brentolie werd 1 procent goedkoper op 82,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Claims na geannuleerde vluchten door winterweer blijven oplopen

ARNHEM (ANP) - Het aantal claims dat binnenkomt bij EUclaim na de geannuleerde vluchten door het winterweer van begin januari loopt nog steeds op. De claimsorganisatie heeft tot nu toe zo'n achthonderd claims binnengekregen. "De piek is voorbij, maar ik verwacht dat dit nog wel tot aan de zomer doorloopt", zegt een woordvoerder.

14 minuten geleden
Kosten parkeerapps en -automaten terecht in boetes verwerkt

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten houden terecht rekening met de kosten van parkeerapps en -automaten bij het vaststellen van parkeerboetes. Dat heeft de Hoge Raad vrijdag geoordeeld. Een automobilist was in cassatie gegaan bij de hoogste rechter, omdat hij vond dat zijn boete niet mocht bestaan uit een naheffing van ruim 65 euro, naast de 2 euro aan niet-betaald parkeergeld.

1 uur geleden
Minder treinen van en naar Nederland door Belgische staking

BRUSSEL (ANP) - Door een staking bij de Belgische spoorvervoerder NMBS rijden er komende week minder treinen tussen Nederland en Belgiƫ. Op zondag 25 januari om 22.00 uur leggen werknemers hun werk neer tot vrijdag op hetzelfde tijdstip.

1 uur geleden
Britten stellen onderzoek in naar WhatsApp-moederbedrijf Meta

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.

2 uur geleden
ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

2 uur geleden
Toch geen staking bij Nederlandse kunststoffabrieken Envalior

EMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.

2 uur geleden
Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

3 uur geleden