Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cybersecurity-start-up Wiz wijst miljardenbod Google af

Cybersecurity-start-up Wiz wijst miljardenbod Google af

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cybersecurity-start-up Wiz heeft een overnamebod van 23 miljard dollar van Google-moederbedrijf Alphabet afgewezen. In plaats van te worden ingelijfd door Alphabet blijft het bedrijf vasthouden aan de plannen voor een eigen beursgang, meldt persbureau Bloomberg.

"Nee zeggen tegen zulke buitengewone aanbiedingen is moeilijk, maar met ons uitzonderlijke team heb ik er vertrouwen in om die keuze te maken", zei topman Assaf Rappaport van Wiz, in een memo aan werknemers die Bloomberg heeft ingezien. De afwijzing is een klap voor Alphabet, dat Microsoft en Amazon probeert in te halen op de felle concurrerende markt voor clouddiensten. Het zou de grootste overname van Alphabet ooit zijn geweest.

Het in New York gevestigde Wiz bestaat pas sinds 2020, maar op het bedrijf werd bij een financieringsronde in mei al een prijskaartje geplakt van 12 miljard dollar. Alphabet had Wiz kunnen gebruiken om zijn beveiligingsaanbod aan te vullen. Wiz maakt verbinding met cloudopslagproviders zoals Amazon Web Services en Microsoft Azure, en scant de daar opgeslagen gegevens op veiligheidsrisico's.

Google probeert zijn capaciteiten op het gebied van cyberbeveiliging uit te breiden als een onderdeel van zijn strategie om marktaandeel te winnen in cloud computing. Zo kocht Alphabet twee jaar terug al cyberbeveiligingsbedrijf Mandiant voor 5,4 miljard dollar. Dat was de op een na grootste overname ooit voor het bedrijf.

Meer uit Financieel

Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

1 uur geleden
Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

1 uur geleden
G20 behalve China pleit voor vrije doorgang Straat van Hormuz

ASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.

3 uur geleden
NASA kiest ruimtevaartbedrijf Bezos voor communicatienetwerk Mars

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na zorgen over Iran, olieprijs en rente

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.

5 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

6 uur geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

6 uur geleden