Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cybersecurity-start-up Wiz wijst miljardenbod Google af

Cybersecurity-start-up Wiz wijst miljardenbod Google af

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cybersecurity-start-up Wiz heeft een overnamebod van 23 miljard dollar van Google-moederbedrijf Alphabet afgewezen. In plaats van te worden ingelijfd door Alphabet blijft het bedrijf vasthouden aan de plannen voor een eigen beursgang, meldt persbureau Bloomberg.

"Nee zeggen tegen zulke buitengewone aanbiedingen is moeilijk, maar met ons uitzonderlijke team heb ik er vertrouwen in om die keuze te maken", zei topman Assaf Rappaport van Wiz, in een memo aan werknemers die Bloomberg heeft ingezien. De afwijzing is een klap voor Alphabet, dat Microsoft en Amazon probeert in te halen op de felle concurrerende markt voor clouddiensten. Het zou de grootste overname van Alphabet ooit zijn geweest.

Het in New York gevestigde Wiz bestaat pas sinds 2020, maar op het bedrijf werd bij een financieringsronde in mei al een prijskaartje geplakt van 12 miljard dollar. Alphabet had Wiz kunnen gebruiken om zijn beveiligingsaanbod aan te vullen. Wiz maakt verbinding met cloudopslagproviders zoals Amazon Web Services en Microsoft Azure, en scant de daar opgeslagen gegevens op veiligheidsrisico's.

Google probeert zijn capaciteiten op het gebied van cyberbeveiliging uit te breiden als een onderdeel van zijn strategie om marktaandeel te winnen in cloud computing. Zo kocht Alphabet twee jaar terug al cyberbeveiligingsbedrijf Mandiant voor 5,4 miljard dollar. Dat was de op een na grootste overname ooit voor het bedrijf.

Meer uit Financieel

Damrak blijft terughoudend door zorgen over hoge olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, die de zesde dag is ingegaan. Beleggers zijn vooral bezorgd dat de hoge olieprijzen als gevolg van het conflict de inflatie weer aanwakkeren en de economische groei afremmen.

6 minuten geleden
Qatar Airways repatrieert reizigers, onder meer naar Schiphol

MUSCAT (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Qatar Airways gaat een "beperkt aantal" vluchten uitvoeren om gestrande passagiers terug te brengen die door de oorlog in het Midden-Oosten zijn gestrand. Daarbij wordt ook vanuit Muscat in Oman naar Schiphol gevlogen. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij op haar website.

13 minuten geleden
Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

55 minuten geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

59 minuten geleden
Beurzen Azië veren op na zware verliezen door Iran-oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.

1 uur geleden
China mikt op groei economie tussen 4,5 en 5 procent in 2026

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.

1 uur geleden
Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

11 uur geleden