Cyberbeveiliger vindt beveiligingslek in Microsoft Office
UTRECHT (ANP) - Onderzoekers hebben vorige maand een lek gevonden in de veelgebruikte kantoorsoftware Microsoft Office, bekend van Word en Excel. Dat maakt het voor hackers mogelijk om kwaadaardige codes uit te voeren. Dat meldt de cyberbeveiliger Mimecast. Die beveelt aan om een update uit te voeren die het euvel verhelpt.
Mimecast spreekt van een "zeer ernstige kwetsbaarheid" die is ontstaan door een programmeerfout in het onderdeel van Microsoft Office waarmee gebruikers 3D-grafieken kunnen maken. Hackers kunnen dit lek misbruiken door mensen op een website of in een e-mail te verleiden om een document van Word of een ander Office-programma te openen.
Microsoft bevestigt op zijn website dat Mimecast een lek heeft gevonden dat kan worden gedicht door Microsoft Office te updaten. De kwetsbaarheid is zowel gevonden in de versies voor Windows als Mac. Voor de versies van het kantoorprogramma van 2016 en 2019 voor Mac heeft Microsoft nog geen update uitgebracht.
Meer uit Binnenland
ZOETERMEER (ANP) - Bouwend Nederland stelt dat het grootste probleem met de nieuwe infrastructuurkeuzes van het kabinet niet is opgelost. Er is en blijft volgens de brancheorganisatie te weinig geld om de huidige infrastructuur goed te onderhouden.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdamse AOW'ers met weinig geld kunnen gratis met het openbaar vervoer in de stad blijven reizen. Dat hebben de gemeente en de vervoerders RET en EBS afgesproken. Het gaat om zo'n 20.000 AOW'ers met een inkomen tot 110 procent van het wettelijk sociaal minimum. Het budget voor de regeling, die waarschijnlijk op 1 maart volgend jaar ingaat, wordt beschikbaar gesteld aan de vervoerders.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten moeten zorgen voor "aanvullende vormen" van huisvesting voor 20 procent van de statushouders die een woonplek zoeken. Dat is een van de afspraken die gemaakt zijn door Rijk, provincies, gemeenten en woningcorporaties en die minister Eleanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) vrijdag bekendmaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.
1 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.
3 uur geleden