Cyberaanvallen op Zwitserse sites in aanloop naar vredestop
BERN (ANP/AFP) - Websites van de Zwitserse regering en organisaties betrokken bij de vredesconferentie voor Oekraïne zijn getroffen door cyberaanvallen. Deze waren verwacht en staan vermoedelijk in verband met de bijeenkomst van dit weekend, aldus het Nationaal Cyberveiligheidscentrum van Zwitserland.
Het centrum meldt dat de zogeheten ddos-aanvallen op de landelijke regering en diverse organisaties donderdagochtend begonnen en hebben geleid tot "kleine verstoringen". Bij dit soort cyberaanvallen wordt een website zodanig overbelast waardoor die slecht of helemaal niet meer bereikbaar is.
Alleen de toegankelijkheid van de websites was getroffen, verklaart het Nationaal Cyberveiligheidscentrum. De veiligheid van gegevens en systemen is niet in gevaar geweest. Volgens het centrum gebruiken "hacktivisten" ddos-aanvallen om "politieke boodschappen te verspreiden en de aandacht te trekken".
Zwitserland is het gastland van de eerste vredesconferentie voor Oekraïne. Het doel is het initiëren van een vredesproces en het zetten van stappen richting een dergelijk proces. De bijeenkomst bij Luzern wordt bijgewoond door vertegenwoordigers van tientallen landen. Zij mogen hun ideeën voor een duurzame vrede delen. De gastenlijst wordt vrijdag gepubliceerd.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
9 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.
11 uur geleden