Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cyberaanvallen op Zwitserse sites in aanloop naar vredestop

Cyberaanvallen op Zwitserse sites in aanloop naar vredestop

BERN (ANP/AFP) - Websites van de Zwitserse regering en organisaties betrokken bij de vredesconferentie voor Oekraïne zijn getroffen door cyberaanvallen. Deze waren verwacht en staan vermoedelijk in verband met de bijeenkomst van dit weekend, aldus het Nationaal Cyberveiligheidscentrum van Zwitserland.

Het centrum meldt dat de zogeheten ddos-aanvallen op de landelijke regering en diverse organisaties donderdagochtend begonnen en hebben geleid tot "kleine verstoringen". Bij dit soort cyberaanvallen wordt een website zodanig overbelast waardoor die slecht of helemaal niet meer bereikbaar is.

Alleen de toegankelijkheid van de websites was getroffen, verklaart het Nationaal Cyberveiligheidscentrum. De veiligheid van gegevens en systemen is niet in gevaar geweest. Volgens het centrum gebruiken "hacktivisten" ddos-aanvallen om "politieke boodschappen te verspreiden en de aandacht te trekken".

Zwitserland is het gastland van de eerste vredesconferentie voor Oekraïne. Het doel is het initiëren van een vredesproces en het zetten van stappen richting een dergelijk proces. De bijeenkomst bij Luzern wordt bijgewoond door vertegenwoordigers van tientallen landen. Zij mogen hun ideeën voor een duurzame vrede delen. De gastenlijst wordt vrijdag gepubliceerd.

Meer uit Buitenland

CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

59 minuten geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

1 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

1 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

2 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

5 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

6 uur geleden