'Cyberaanvallen op Britse instellingen die coronavaccins maken'
LONDEN (ANP) - Britse instellingen die tegen Covid-19 vechten zijn het slachtoffer geworden van cyberaanvallen die terug te voeren zijn op Rusland en Iran. Dat schrijft de tabloid The Mail on Sunday. Hackers hebben universiteiten in het land aangevallen die vaccins en testkits proberen te maken en wetenschappers en artsen die het coronavirus bestuderen.
Het Britse Nationaal Cyber Security Centrum noemde de aanvallen "volkomen laakbaar" en zei "de klok rond" te werken om de onlinedreiging te bestrijden. Bronnen binnen het regeringscentrum van het Verenigd Koninkrijk laten aan The Mail weten dat het erop lijkt dat de hackers informatie proberen te stelen over hoe de Britten het longvirus te lijf gaan. Geen enkele grote aanval zou tot nu toe geslaagd zijn.
Veiligheidsdiensten en onlinemisdaadbestrijders waarschuwen al langer voor dit soort cyberaanvallen. Voorzitter Tobias Ellwood van het comité dat namens het Lagerhuis toezicht houdt op het ministerie van Defensie zei dat Groot-Brittannië "niet moet aarzelen om gepast wraak te nemen. De wereldwijde afleiding van Covid-19 biedt de perfecte oorlogsmist om cyberaanvallen uit te voeren. Vooral als de prijs van een vaccin hoog is."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
7 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
7 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
9 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
10 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
12 uur geleden