'Cyberaanvallen op Britse instellingen die coronavaccins maken'
LONDEN (ANP) - Britse instellingen die tegen Covid-19 vechten zijn het slachtoffer geworden van cyberaanvallen die terug te voeren zijn op Rusland en Iran. Dat schrijft de tabloid The Mail on Sunday. Hackers hebben universiteiten in het land aangevallen die vaccins en testkits proberen te maken en wetenschappers en artsen die het coronavirus bestuderen.
Het Britse Nationaal Cyber Security Centrum noemde de aanvallen "volkomen laakbaar" en zei "de klok rond" te werken om de onlinedreiging te bestrijden. Bronnen binnen het regeringscentrum van het Verenigd Koninkrijk laten aan The Mail weten dat het erop lijkt dat de hackers informatie proberen te stelen over hoe de Britten het longvirus te lijf gaan. Geen enkele grote aanval zou tot nu toe geslaagd zijn.
Veiligheidsdiensten en onlinemisdaadbestrijders waarschuwen al langer voor dit soort cyberaanvallen. Voorzitter Tobias Ellwood van het comité dat namens het Lagerhuis toezicht houdt op het ministerie van Defensie zei dat Groot-Brittannië "niet moet aarzelen om gepast wraak te nemen. De wereldwijde afleiding van Covid-19 biedt de perfecte oorlogsmist om cyberaanvallen uit te voeren. Vooral als de prijs van een vaccin hoog is."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
9 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
11 uur geleden