Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cyberaanval op boekenleverancier, mogelijk bankgegevens gestolen

Cyberaanval op boekenleverancier, mogelijk bankgegevens gestolen

EDE (ANP) - Distributeur van onder meer schoolboeken Iddink Learning Materials in Ede is donderdag geraakt door een cyberaanval. Er zijn vermoedelijk persoonlijke data buitgemaakt of ingezien, maar het bedrijf zoekt nog uit hoeveel en welke. Iddink Learning Materials levert boeken en lesmateriaal aan middelbare scholen en aan leerlingen rechtstreeks. Het bedrijf zegt meteen te hebben ingegrepen.

Volgens het bedrijf gaat het om namen, e-mailadressen en bankgegevens van klanten, zoals scholen en leerlingen. Een woordvoerder zegt dat er nog geen beeld is van de precieze omvang van de schade. Iddink ontdekte donderdag de aanval op zijn databestanden. In de systemen was een boodschap achtergelaten van een groep genaamd Cactus. De woordvoerder zegt dat geen contact met deze groep is opgenomen.

De systemen die mogelijk zijn getroffen zijn meteen afgesloten, en ook zijn de politie en de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte gesteld. Het bedrijf is bezig organisaties en klanten te informeren die mogelijk de dupe van het datalek zijn geworden.

Iddink verkoopt en verhuurt boeken en digitaal lesmateriaal aan ruim 300.000 leerlingen in Nederland, staat op de site.

Meer uit Binnenland

Verdachte financiering Hamas: geld was voor humanitaire hulp

ROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.

50 minuten geleden
Brussel keurt staatssteunpakket Nederland voor minder koeien goed

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.

51 minuten geleden
Museumdirecteur: geef ook de derde armband terug

ASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.

53 minuten geleden
Derde verdachte aangehouden om vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.

1 uur geleden
Verdachten kunstroof wilden buit mogelijk verkopen aan de Staat

ASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.

1 uur geleden
X moet privacy-onderzoeker Mekić inzage geven in zijn gegevens

AMSTERDAM (ANP) - Ondernemer en privacyonderzoeker Danny Mekić moet inzage krijgen in de persoonlijke gegevens die het platform X van hem bewaart. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dat dinsdag bepaald. Eerder had de rechtbank dat ook geoordeeld, maar X was daartegen in beroep gegaan.

1 uur geleden
Hof legt FVD-Kamerlid 450 euro boete op voor nazi-tweet

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.

2 uur geleden