Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cyberaanval legde mailverkeer Belgische leger wekenlang lam

Cyberaanval legde mailverkeer Belgische leger wekenlang lam

BRUSSEL (ANP) - Het Belgische leger heeft door een cyberaanval wekenlang niet met de buitenwereld kunnen mailen. De aanval van 16 december blijkt veel ernstiger dan gedacht.

Defensiemedewerkers konden elkaar al betrekkelijk snel weer mailen, maar het netwerk van Defensie bleef tot dinsdag afgesloten van het internet. "Dat was nodig om te kunnen controleren of alles veilig was", zegt het ministerie in de krant Het Belang van Limburg.

Het kan nog wel een maand duren voor het mailverkeer weer als vanouds draait. Ook een simpele zoekopdracht of de toegang tot de personeelsadministratie is voor militairen nog niet altijd mogelijk, schrijft de krant. Militairen krijgen volgens hun vakbond bevelen via bijvoorbeeld Whatsapp. De militaire systemen en netwerken zijn niet getroffen, benadrukt Defensie.

De aanvallers maakten gebruik van een gat in de beveiliging van de veelgebruikte Log4j-software. Wie er precies achter de aanval zit is onduidelijk.

Meer uit Buitenland

Le Parisien: vierde verdachte juwelenroof Louvre aangehouden

PARIJS (ANP/RTR) - Een vierde verdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie.

54 minuten geleden
Pakistan weerspreekt luchtaanvallen op Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".

1 uur geleden
Europees Parlement wil dat Hongarije stemrecht wordt ontnomen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement vindt dat de EU-lidstaten harder tegen Hongarije moeten optreden door Hongarije het stemrecht te ontnemen. Een voorstel daartoe van de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen. De lidstaten spreken er al jaren over, maar tot onvrede van het Europees Parlement blijft een besluit uit.

1 uur geleden
Lavrov waarschuwt voor aanpassingen vredesvoorstel Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland waarschuwt dat het vredesplan voor Oekraïne van de Amerikaanse president Donald Trump kan worden aangepast, maar dat het wel moet blijven "in de geest" van wat Trump en president Vladimir Poetin in augustus tijdens een korte topconferentie in Alaska hebben afgesproken.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt in met EU-defensieprogramma

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.

2 uur geleden
Economie Gaza verwoest, overlevingskansen bedreigd volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.

3 uur geleden
Oekraïne wil nog voor eind november naar VS voor deal met Trump

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

4 uur geleden