
Curry nieuwe clubtopscorer aller tijden Golden State Warriors
SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Stephen Curry mag zich de nieuwe clubtopscorer aller tijden noemen van Golden State Warriors. Met zijn 53 punten in het NBA-duel met Denver Nuggets passeerde Curry zijn beroemde voorganger Wilt Chamberlain, die in zijn carrière bij de Warriors van 1959 tot en met 1965 in totaal 17.783 punten maakte.
Curry had bij aanvang van de wedstrijd tegen de Nuggets nog 19 punten nodig om Chamberlain het record afhandig te maken. Hij begon op 17.765 punten en had in het eerste kwart het benodigde aantal al binnen. De 33-jarige Curry hielp met zijn 53 punten de Warriors ook nog eens aan de zege met 116-107.
"Het is gewoon een ongelooflijke prestatie", loofde coach Steve Kerr zijn trefzekere guard. "Wilt Chamberlain passeren in een statistiek is heel bijzonder, omdat zijn naam overal in de NBA-recordboeken staat."
Utah Jazz
Utah Jazz leed tegen Washington Wizards zijn eerste thuisnederlaag van dit seizoen. De koploper in de westelijke divisie van de NBA verloor met 125-121.
Utah Jazz had 24 overwinningen op rij geboekt in de Vivint Arena van Salt Lake City, maar aan die serie kwam een einde mede door Bradley Beal en Russell Westbrook, de twee uitblinkers bij de Wizards. Beal maakte 34 punten, terwijl Westbrook zijn 23e triple double van dit seizoen produceerde: 24 punten, 14 rebounds en 14 assists. Bij Jazz was Donovan Mitchell weliswaar op dreef, maar hij kon met zijn topscore van 42 punten de nederlaag voor zijn ploeg niet afwenden.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennissers Carlos Alcaraz en Emma Raducanu zijn in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. De Spanjaard en de Britse verloren in twee sets van de Brit Jack Draper en de Amerikaanse Jessica Pegula: 4-2 4-2.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye verdedigt op 2 november zijn titel bij de marathon van New York. De organisatie heeft de deelname van de 36-jarige Nederlands recordhouder en van de Keniaanse titelverdedigster Sheila Chepkirui bekendgemaakt.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel start woensdag in de Renewi Tour met als voornaamste doel zijn conditie aan te scherpen. De 30-jarige Nederlander van Alpecin-Deceuninck keert in de Nederlands/Belgische rittenkoers terug in het peloton nadat een longontsteking hem voortijdig de Tour de France deed verlaten.
1 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - Olav Kooij is fit genoeg om deel te nemen aan de Renewi Tour, een rittenkoers uit de WorldTour door Nederland en België. De 23-jarige sprinter van Visma - Lease a Bike werd ziek na de Ronde van Polen en zegde zondag af voor de eendaagse wielerkoers Cyclassics Hamburg.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Tweevoudig international Martin Laamers is op 58-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn oude club Vitesse bevestigd. De voormalige middenvelder was tien jaar actief in de hoofdmacht van de Arnhemse voetbalclub. Laamers speelde twee keer in het Nederlands elftal. Hij kwam voor Oranje uit tegen Brazilië en tegen de voormalige Sovjet-Unie.
7 uur geledenBANGKOK (ANP) - Bondscoach Felix Koslowski kijkt met een goed gevoel vooruit naar het WK dat voor de Nederlandse volleybalsters vrijdag met een groepswedstrijd tegen Zweden begint. "Ik ben blij met hoe we er voorstaan. We worden steeds beter. Nu we in Thailand zijn, beginnen we het toernooi ook echt te voelen", laat hij weten in een persbericht.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Richard Carapaz verschijnt zaterdag niet aan de start van de Ronde van Spanje. De voormalige olympisch kampioen is nog onvoldoende hersteld van een maaginfectie die hem uit de Tour de France hield.
9 uur geleden