Curry loodst Warriors met 40 punten langs Cavaliers in NBA
CLEVELAND (ANP) - Basketballer Stephen Curry steekt in een bloedvorm. Hij loodste zijn ploeg Golden State Warriors met 40 punten naar de winst op Cleveland Cavaliers: 104-89. Het was de negende zege in de laatste tien wedstrijden en de Warriors leiden ook fier in de westelijke divisie van de NBA.
De Warriors maakten in de wedstrijd tegen de Cavaliers een achterstand van 13 punten goed en liepen in het vierde kwart uit dankzij een flitsende Curry. De sterspeler maakte 20 punten in de laatste 12 minuten. Hij gooide er in de wedstrijd negen 3-punters in. Bij de ploeg uit Cleveland was Darius Garland de beste schutter met 25 punten.
Miami Heat won met 112-97 van Washington Wizards en vestigde zich met Brooklyn Nets aan kop van de oostelijke divisie. Jimmy Butler noteerde 32 punten, Bam Adebayo maakte 20 punten en pakte 9 rebounds. Bradley Beal was met 30 punten de topscorer bij de Wizards.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen de teamsprint op hun naam geschreven. Anna Boersma, Marrit Fledderus en Femke Kok kwamen tot een tijd van 1.25,18. Ze waren daarmee sneller dan de schaatssters uit Canada en Polen.
4 uur geledenTERRALBA (ANP) - De Belgische veldrijder Michael Vanthourenhout heeft op Sardinië de Nederlander Joris Nieuwenhuis van zijn eerste wereldbekerzege van dit seizoen afgehouden. Vanthourenhout was de beste op het parcours van Terralba, waar lang een groep van tien renners vooraan reed. Achter Nieuwenhuis pakte de Belg Laurens Sweeck de derde podiumplaats. De Nederlander Ryan Kamp werd vierde.
4 uur geleden