Curlingmannen sluiten WK af met elfde nederlaag
CALGARY (ANP) - De Nederlandse curlingmannen hebben op het WK in Calgary ook hun laatste groepswedstrijd verloren. Het team van bondscoach Shari Leibbrandt boog met 8-4 voor Italië. Oranje kon tot het vijfde end goed mee, maar zag Italië in het zesde end met 4 punten uitlopen.
Het was de elfde nederlaag voor skip Jaap van Dorp en zijn mannen in dertien wedstrijden. In het veld van veertien deelnemende landen eindigde de Nederlandse ploeg op de twaalfde plaats en miste daardoor een rechtstreeks ticket voor de Olympische Winterspelen van 2022 in Peking. Daarvoor was een plek bij de eerste zes vereist. Later dit jaar is er nog een olympisch kwalificatietoernooi.
De organisatie van het WK in de Canadese stad legde zaterdag het toernooi stil, nadat er bij de verplichte coronatesten enkele positieve gevallen waren geconstateerd. Alle teams ondergaan een nieuwe test en zolang de uitslagen niet bekend zijn worden er geen wedstrijden gepeeld. Op het programma staan nog de play-offs, waarin de beste zes landen strijden om de medailles.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
10 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
10 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
12 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
14 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden