Curlingmannen sluiten WK af met elfde nederlaag
CALGARY (ANP) - De Nederlandse curlingmannen hebben op het WK in Calgary ook hun laatste groepswedstrijd verloren. Het team van bondscoach Shari Leibbrandt boog met 8-4 voor Italië. Oranje kon tot het vijfde end goed mee, maar zag Italië in het zesde end met 4 punten uitlopen.
Het was de elfde nederlaag voor skip Jaap van Dorp en zijn mannen in dertien wedstrijden. In het veld van veertien deelnemende landen eindigde de Nederlandse ploeg op de twaalfde plaats en miste daardoor een rechtstreeks ticket voor de Olympische Winterspelen van 2022 in Peking. Daarvoor was een plek bij de eerste zes vereist. Later dit jaar is er nog een olympisch kwalificatietoernooi.
De organisatie van het WK in de Canadese stad legde zaterdag het toernooi stil, nadat er bij de verplichte coronatesten enkele positieve gevallen waren geconstateerd. Alle teams ondergaan een nieuwe test en zolang de uitslagen niet bekend zijn worden er geen wedstrijden gepeeld. Op het programma staan nog de play-offs, waarin de beste zes landen strijden om de medailles.
Meer uit Sport
HENGELO (ANP) - Jessica Schilder heeft bij de Nederlandse kampioenschappen atletiek gewonnen bij het kogelstoten. De 27-jarige atlete kwam in Hengelo tot een afstand van 20,58 meter, goed voor een kampioenschapsrecord. Jorinde van Klinken werd tweede met 17,85 meter, voor Alida van Daalen (16,69 meter).
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De laatste etappe van de Tour de France is zondag van start gegaan op de Champs-Élysées in Parijs. De rit zou aanvankelijk beginnen in het dorpje Thoiry, maar werd ingekort vanwege een politietekort door de bosbranden in het zuidwesten van Frankrijk. Van de 133 kilometer zijn er 89 overgebleven.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen was verrast dat hij in Boedapest de tweede plaats achter de Britse winnaar Lando Norris behaalde. "Ik verwachtte niet hier te staan", zei de Formule 1-coureur na de GP van Hongarije. "We hebben er heel hard voor gewerkt. Onze strategie werkte goed. Ik zag mijn kansen en die heb ik benut."
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Formule 1-coureur Lando Norris heeft de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. Daarmee verkleint de 26-jarige Brit van McLaren zijn achterstand op leider Kimi Antonelli (19) in de strijd om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Max Verstappen (28) werd tweede op de Hungaroring in zijn RB22. Antonelli werd in zijn Mercedes derde.
2 uur geledenLUBLIN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Daarmee stelde ze de winst van de ronde veilig. De 27-jarige Mijdrechtse van SD Worx-ProTime was na 102 kilometer in de sprint in Lublin opnieuw veruit de sterkste. De Italiaanse Elisa Balsamo werd tweede.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.
7 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.
9 uur geleden