
Curlingmannen gaan met lessen van EK voor olympisch ticket
LEEUWARDEN (ANP) - De Nederlandse curlingmannen beginnen zaterdag in Leeuwarden aan hun olympisch kwalificatietoernooi voor drie tickets voor de Spelen van Beijing. Nadat ze in de afgelopen weken het teleurstellend verlopen EK hebben geëvalueerd, denkt skip Wouter Gösgens dat ze klaar zijn om zich te plaatsen voor de Winterspelen.
"Ik ga niet ontkennen dat de sfeer meteen na het EK niet zo goed was en dat er veel teleurstelling zat", zegt de skip, de aanvoerder van Oranje. Nederland wist op het EK maar een van de negen wedstrijden te winnen en degradeerde. "Maar dat betekent niet dat we het hoofd gaan laten hangen. We gaan nog steeds voor de volle 100 procent voor de olympische kwalificatie."
Nederland begint zaterdag tegen Denemarken en neemt het daarna nog op tegen Duitsland, Tsjechië, Italië, Finland, Japan, Noorwegen en Zuid-Korea. "We hebben in de afgelopen jaren al deze ploegen een keer verslagen", zegt Gösgens. "Het niveau ligt zo dicht bij elkaar. Als we ons topniveau halen, is dat mogelijk." De winnaar plaats zich rechtstreeks voor de Spelen, voor de nummers 2, 3 en 4 zijn er play-offs om twee tickets.
Goede evaluatie
Volgens de aanvoerder van het Nederlandse viertal is er een goede evaluatie geweest na het EK. "We hebben dingen aangepast in de afgelopen twee weken. Zo hebben we in de communicatie dingen verbeterd en bovendien hebben we weer meer informatie over onze tegenstanders. Daarmee moet het net wel onze kant opvallen."
Gösgens nam de rol van skip dit jaar over van Jaap van Dorp. De skip staat aan de overkant en geeft aan waar de stenen precies naartoe moeten. Behalve dan bij de laatste beurten, dan gooit Gösgens zelf. "Het gaat er niet om hoe ik het anders doe dan Jaap", legt hij uit. "Het gaat erom hoe we als team de Spelen halen. Deze aanpassing was voor ons een extra prikkel om dat doel te halen.
Het eerste grote curlingtoernooi in Nederland geeft Oranje een licht thuisvoordeel. "Het is jammer dat er geen publiek bij kan zijn", zegt Gösgens. "Het is wel mooi dat Ziggo Sport de wedstrijden uitzendt. Zo hebben we toch nog het gevoel dat Nederland achter ons staat. We zorgen dat we met energie aan de wedstrijden beginnen en uitstralen dat we er staan om te winnen."
Meer uit Sport
CHÂTEAUROUX (ANP) - Wout van Aert (30) gaat in de negende etappe opnieuw sprinten voor de zege. Dat heeft de Belgische renner van Visma-Lease a Bike aangekondigd in een bericht op X. Van Aert verraste zaterdag door bij de sprint voor de winst te gaan. Hij eindigde als tweede achter de Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek.
1 uur geledenKORTRIJK (ANP) - Pauline Hondema heeft bij atletiekwedstrijden in het Belgische Kortrijk het Nederlands record verspringen verbeterd. Ze kwam tot een afstand van 6,91 meter en dat was 13 centimeter verder dan de 6,78 van Dafne Schippers uit 2014. De 25-jarige atlete uit Assendelft had voordeel van rugwind, maar die was volgens de regels toelaatbaar. Hondema won ook de wedstrijd met haar recordafstand.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Amanda Anisimova kon haar tranen niet bedwingen in haar speech na de verloren finale (6-0 6-0) tegen Iga Swiatek op Wimbledon. De 23-jarige Amerikaanse maakte excuses voor haar mislukte finale. "Hoewel de tank een beetje leeg was vandaag en ik had gewild dat ik een betere prestatie had neergezet voor jullie, hebben jullie me gesteund", bedankte ze het Londense publiek.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Iga Swiatek droomde nooit eerder van een titel op Wimbledon, omdat die volgens haar zo ver weg was. "Dit voelt een beetje surrealistisch. Ik voel me al een ervaren speelster na het winnen van grand slams, maar ik had deze echt niet verwacht", zei de 24-jarige Poolse na haar zesde grandslamtitel, maar de eerste in Londen.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft voor het eerst in haar carrière Wimbledon op haar naam geschreven. De 24-jarige Poolse tennisster versloeg in een eenzijdige finale de Amerikaanse Amanda Anisimova: 6-0 6-0. Nog nooit eerder in het professionele tijdperk sinds 1968 won een tennisster de finale zonder een game te verliezen.
18 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel speelde een hoofdrol tijdens de meest recente ritten in de Tour de France, maar de Nederlander van Alpecin-Deceuninck was tijdens de achtste etappe weer de ideale gangmaker voor zijn ploeggenoot Kaden Groves. Mede dankzij Van der Poel eindigde de Australiër in Laval op de derde plaats, achter Jonathan Milan en Wout van Aert.
18 uur geledenLAVAL (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan was trots op zijn zege in de achtste etappe van de Tour de France. De sprinter van Lidl-Trek werd de eerste Italiaan sinds 2019 die een rit wist te winnen in de Franse rittenkoers. "Het betekent veel voor mij en voor mijn land", aldus Milan.
18 uur geleden