Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CureVac keldert op Wall Street na stop ontwikkeling coronavaccin

CureVac keldert op Wall Street na stop ontwikkeling coronavaccin

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers reageren dinsdag geschokt op de aankondiging dat farmaceut CureVac stopt met het ontwikkelen van een vaccin tegen Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Het aandeel van het Duitse bedrijf ging dinsdag circa 10 procent omlaag bij de opening van de beurzen op Wall Street. Verder verwerken de financiƫle markten onder meer nieuwe economische ramingen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

CureVac kwam tot zijn besluit omdat het zich wil richten op andere middelen die dezelfde mRNA-technologie gebruiken. Maar voor bijvoorbeeld Nederland is het slecht nieuws omdat er, als het middel in Europa goedgekeurd zou worden, ook miljoenen doses naar ons land zouden zijn gegaan. Die deal komt nu te vervallen.

Over de gehele linie lijken beleggers hun al langer bestaande zorgen over de hoge inflatie wat van zich af te schudden, terwijl ze zich voorbereiden op de drukke periode waarin veel grote bedrijven met hun kwartaalresultaten komen. Deze begint later deze week op Wall Street.

Dow-Jonesindex

De Dow-Jonesindex ging in de vroege handel in New York 0,2 procent omhoog naar 34.561 punten. De brede S&P 500 won 0,1 procent tot 4366 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 0,2 procent bij op 14.513 punten.

Volgens economen van het IMF boet het economisch herstel uit de coronacrisis mondiaal iets aan kracht in. Maar de bijstelling van de prognoses is wel erg beperkt en in sommige landen zijn de vooruitzichten juist verbeterd.

Tesla

Tesla (plus 1,8 procent) weet ook de aandacht op zich gericht. De fabrikant van elektrische auto's zag zijn leveringen van in China gemaakte wagens in september voor de tweede maand op rij toenemen.

Branchegenoot GM werd 1 procent hoger gezet. Het autoconcern maakte met het Zuid-Koreaanse LG Electronics afspraken over het terugvorderen van bijna 2 miljard dollar aan kosten rond een terugroepactie van de accu van de Chevrolet Bolt.

GlaxoSmithKline

Verder won GlaxoSmithKline ruim 2 procent, na berichten dat de tak voor consumentenmiddelen van de farmaceut de interesse zou wekken van diverse investeringsmaatschappijen. Het bedrijf liet daarop weten "vergevorderd" te zijn met plannen om het onderdeel af te splitsen.

De euro was 1,1537 dollar waard, tegen 1,1573 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen daarnaast omhoog. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 80,86 dollar en Brentolie werd 0,1 procent duurder op 83,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Batavus sluit fabriek in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Fietsconcern Accell sluit zijn fabriek in Heerenveen, waardoor het bedrijf geen productie meer heeft in Nederland. De sluiting van de fabriek leidt tot een verlies van ongeveer 160 banen, aldus het bedrijf dat bekend is van merken als Batavus, Koga en Babboe.

3 minuten geleden
Spotify introduceert berichtenfunctie op muziekstreamingplatform

STOCKHOLM (ANP) - Gebruikers van Spotify kunnen binnenkort over en weer berichtjes naar elkaar sturen. De muziekstreamingdienst rolt vanaf deze week een berichtenfunctie uit voor zowel gratis gebruikers als mensen met een premiumabonnement.

12 minuten geleden
Doorstart Claire's Nederland lijkt ver weg, nog geen gegadigden

AMSTERDAM (ANP) - Een doorstart van de vorige week failliet verklaarde Nederlandse tak van sieradenketen Claire's lijkt ver weg. Curator Frans Crul meldt dat er nog geen gegadigden zijn die zich hebben gemeld. De negen winkels in onder meer Amsterdam, Arnhem en Rotterdam blijven volgens hem voorlopig wel open.

47 minuten geleden
Brussel zegt over eigen techregels te gaan na dreigement Trump

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat zelf over het reguleren van techbedrijven, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie na dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump waarschuwde op platform Truth Social met importheffingen en exportbeperkingen voor landen die Amerikaanse techbedrijven extra belastingen opleggen of reguleren met speciale wetgeving.

52 minuten geleden
DNB en ECB reageren niet op ontslag Fed-bestuurder door Trump

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) wil niet reageren op Donald Trumps beslissing om Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. "Dat is iets tussen de Fed, mevrouw Cook en het Witte Huis", laat een woordvoerder weten. In algemene zin wil de Nederlandse centrale bank wel kwijt dat monetair beleid en prijsstabiliteit gebaat zijn bij een onafhankelijke centrale bank.

2 uur geleden
Ontwikkelaars: nieuwbouw heeft weinig aan nieuw stikstofplan

DEN HAAG (ANP) - De nieuwbouwsector heeft weinig aan de versoepelde regels voor stikstofuitstoot bij verduurzamingsprojecten, die het demissionaire kabinet maandag naar buiten bracht. Dit meldt jurist Nicolette Zandvliet van NEPROM, de brancheorganisatie van projectontwikkelaars.

2 uur geleden
Duitsland en Canada gaan nauwer samenwerken bij aardmetalen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland en Canada gaan nauwer samenwerken op het gebied van zeldzame aardmetalen. Dat hebben de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Canadese premier Mark Carney afgesproken tijdens gesprekken in Berlijn. Zo willen de landen nieuwe projecten gaan financieren voor winning van belangrijke grondstoffen als kobalt, lithium, wolfraam en nikkel.

2 uur geleden