Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curatoren vinden koper voor delen failliete winkelketen Blokker

Curatoren vinden koper voor delen failliete winkelketen Blokker

AMSTERDAM (ANP) - De curatoren van Blokker hebben een koper gevonden voor de merkrechten, de activa en de webshop van het bedrijf. De koper, die in een verklaring niet bij naam wordt genoemd, streeft ernaar "om de Blokkerformule de komende periode weer op te bouwen en samen te werken met de circa 45 franchisefilialen". Deze filialen vielen buiten het faillissement, de overige van de bijna 400 Blokker-winkels sluiten op 31 december hun deuren.

Uit hoeveel winkels Blokker straks bestaat, is nog afhankelijk van het bereiken van overeenstemming met de verhuurders van de panden met Blokker-winkels en verdere afspraken met franchisenemers. "Dit kan nog enkele maanden in beslag nemen", hebben de curatoren laten weten.

Zij geven verder aan dat de uitverkoop in de winkels komende tijd wordt voortgezet. "De meeste winkelmedewerkers hebben hun laatste werkdag voor Blokker op 31 december 2024", vermelden ze ook. Deze mensen zullen wel door de curatoren op de hoogte worden gehouden van een initiatief om hen in samenwerking met vakbonden weer naar een nieuwe baan te begeleiden. Toen Blokker failliet ging, had het bedrijf ruim 3500 medewerkers in dienst.

Het 128 jaar oude Blokker ging vorige maand failliet na aanhoudende verliezen en problemen met het afbetalen van schulden bij de Belastingdienst. Het gaat om een bedrag van bijna 26,2 miljoen euro. Die schulden waren ontstaan tijdens de coronapandemie, toen winkels maar beperkt open konden als maatregel tegen virusbesmettingen.

Volgens bestuurder Linda Vermeulen van vakbond FNV heeft personeel van Blokker nog veel vragen die onbeantwoord blijven. "Met welke partij wordt zaken gedaan? Hoe zit het met hun rechten, loon, toekomst en de winkel waar zij werken? Medewerkers hebben een grote behoefte aan duidelijkheid." Vermeulen zegt wel dat veel werknemers inmiddels elders werk hebben gevonden.

Meer uit Financieel

Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

44 minuten geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

52 minuten geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

1 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

2 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

2 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

2 uur geleden
Klanten webwinkel bol kwamen op pagina andere klant terecht

UTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.

3 uur geleden