Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curatoren stellen eigenaar aansprakelijk van failliet Big Bazar

Curatoren stellen eigenaar aansprakelijk van failliet Big Bazar

DEN HAAG (ANP) - De bestuurder van het bedrijf achter de omgevallen winkelketen Big Bazar is door de curatoren aansprakelijk gesteld. Dat staat in het vijfde faillissementsverslag. Eigenaar Heerke Kooistra kocht de keten in 2021, die vorig jaar failliet werd verklaard na financiële problemen en steeds meer klachten over onbetaalde rekeningen.

De aansprakelijkheid zelf staat nog niet vast, omdat de bestuurder zich nog kan verweren, zegt een van de curatoren tegen het Financieele Dagblad. Volgens die krant impliceert de zet van de curatoren dat zij vinden dat Kooistra fouten heeft gemaakt in de periode voorafgaand aan het faillissement, waardoor hij mogelijk moet opdraaien voor een tekort van zo'n 45 miljoen euro.

De bestuurder van Big Bazar is bovendien zelf bankroet. In het volgende faillissementsverslag wordt mogelijk meer bekend over de aansprakelijkheidsstelling.

Schuldenexpert

De rechtbank in Amsterdam verklaarde Big Bazar vorig jaar september failliet. De koopjesketen kwam destijds naar eigen zeggen in de problemen door de forse prijsstijgingen in de winkelstraat, waardoor klanten minder gingen uitgeven. Kooistra hoopte lange tijd een bankroet af te kunnen wenden door verlieslatende winkels te sluiten.

De keten deed in de zomer van 2023 nog verschillende pogingen om het bedrijf van de ondergang te redden, via verzoeken om een schuldenexpert aan te laten wijzen die orde op zaken zou kunnen stellen. Door boze verhuurders en leveranciers ingediende aanvragen voor een bankroet kwamen daardoor telkens in de wacht te staan. Op het moment van faillissement had Big Bazar nog zo'n negenhonderd werknemers en meer dan honderd winkels.

Meer uit Financieel

KPMG: grote zorgen over migratie, wooncrisis en stijgende kosten

AMSTELVEEN (ANP) - Vier op de tien Nederlanders maken zich "ernstige zorgen" over het aantal migranten dat naar Nederland komt en het gebrek aan woningen, staat in een onderzoek van KPMG. Daarnaast maakt ruim de helft van de Nederlanders zich zorgen over de kosten van levensonderhoud. Honderdduizenden mensen (2 procent van de bevolking) kunnen financieel niet meer rondkomen. Een op de vier moet op de kleintjes letten om rond te kunnen komen.

1 uur geleden
Apple wint rechtszaak tegen Nederlandse verkoper namaak-AirPods

DEN HAAG (ANP) - Apple heeft het kort geding gewonnen tegen de Nederlandse groothandel TTP Concept in Style over de verkoop van namaak-AirPods Pro. Dat heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Den Haag dinsdag beslist.

1 uur geleden
Brussel maakt richtlijnen voor mogelijk tekort vliegtuigbrandstof

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie is bezig met het opstellen van richtlijnen voor lidstaten voor het geval er een tekort aan vliegtuigbrandstof komt. Dat zei Eurocommissaris Apostolos Tzitzikostas (Transport).

1 uur geleden
Oekraïense miljardair koopt huis in Monaco voor 471 miljoen euro

MONACO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De Oekraïense miljardair Rinat Akhmetov heeft in Monaco een appartement van 471 miljoen euro gekocht. Dat blijkt uit kadastergegevens, ingezien door Bloomberg. Volgens het persbureau is dit de duurste woning die ooit verkocht is.

1 uur geleden
Onvoltooid attractiepark Rotterdam geveild voor 6,5 miljoen euro

ROTTERDAM (ANP) - Het onvoltooide attractiepark Rivoli Rotterdam is dinsdag verkocht tijdens een onlineveiling. Het hoogste bod was 6,5 miljoen euro. Ondernemer Hennie van der Most heeft meer dan tien jaar gewerkt aan de bouw van het park aan de Doklaan in Rotterdam, waar eerder een vuilverbrandingsinstallatie stond. Maar de gemeenteraad besloot vorige week dat de eigenaar het terrein moest veilen en wil dat er betaalbare woningen komen.

2 uur geleden
Iran wil binnenlands vliegverkeer na ruim 50 dagen weer opstarten

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran is van plan om het binnenlandse luchtverkeer weer te hervatten. Daarmee zou er een einde komen aan meer dan vijftig dagen zonder vliegverkeer in het land.

2 uur geleden
Peiling: helft Duitsers vindt stoppen kernenergie fout besluit

BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.

3 uur geleden