Curatoren praten met 'meerdere' partijen over doorstart Blokker
AMSTERDAM (ANP) - De curatoren van de failliete winkelketen Blokker voeren nog altijd gesprekken met "meerdere" potentiële kopers over een doorstart van het bedrijf. Hoeveel partijen nog praten over zo'n voortzetting, schrijven ze niet in het eerste faillissementsverslag over Blokker.
Aanvankelijk waren tientallen partijen geïnteresseerd in een doorstart na het faillissement van Blokker. Vervolgens kregen 26 partijen toegang tot een virtuele dataroom waarin informatie over het bedrijf te vinden was. Het is nog altijd onduidelijk of een doorstart gaat lukken en in welke vorm.
Blokker ging vorige maand failliet na aanhoudende verliezen en problemen met het afbetalen van schulden bij de Belastingdienst. Het gaat om een bedrag van bijna 26,2 miljoen euro. Die schulden waren ontstaan tijdens de coronapandemie, toen winkels maar beperkt open konden als maatregel tegen virusbesmettingen.
Afspraken
Uit het faillissementsverslag wordt duidelijk dat de financieringsmaatschappij Gordon Brothers alleen al 26,7 miljoen euro tegoed heeft van Blokker. Zij hebben het pandrecht op alle roerende zaken, dus in principe ook het recht op de opbrengsten uit de faillissementsuitverkoop die gaande is bij Blokker-filialen. Wel melden de curatoren afspraken te hebben gemaakt met de Amerikaanse financier over een verdeling van de opbrengsten uit de verkoop, om de mogelijkheden voor een doorstart open houden.
In het faillissementsverslag staat ook dat de vorm van financiering door Gordon Brothers heeft bijgedragen aan een "negatieve spiraal" die leidde tot het faillissement. Hoeveel krediet Blokker kreeg, hing namelijk af van de omvang van de winkelvoorraden die het bedrijf had. Maar door de nasleep van een conflict met een eerdere financier had het bedrijf moeite de voorraden aan te vullen, waarna het beschikbare krediet van de Amerikaanse geldverstrekker ook lager uitviel.
Bij andere partijen heeft Blokker schulden van zeker 66 miljoen euro, waarbij de Belastingdienst voorrang heeft ten opzichte van veel andere schuldeisers. De totale schuldenberg zal waarschijnlijk nog groter zijn. Uitkeringsinstantie UWV moet namelijk nog haar vordering indienen.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
15 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
17 uur geleden