Curatoren praten met 'meerdere' partijen over doorstart Blokker
AMSTERDAM (ANP) - De curatoren van de failliete winkelketen Blokker voeren nog altijd gesprekken met "meerdere" potentiële kopers over een doorstart van het bedrijf. Hoeveel partijen nog praten over zo'n voortzetting, schrijven ze niet in het eerste faillissementsverslag over Blokker.
Aanvankelijk waren tientallen partijen geïnteresseerd in een doorstart na het faillissement van Blokker. Vervolgens kregen 26 partijen toegang tot een virtuele dataroom waarin informatie over het bedrijf te vinden was. Het is nog altijd onduidelijk of een doorstart gaat lukken en in welke vorm.
Blokker ging vorige maand failliet na aanhoudende verliezen en problemen met het afbetalen van schulden bij de Belastingdienst. Het gaat om een bedrag van bijna 26,2 miljoen euro. Die schulden waren ontstaan tijdens de coronapandemie, toen winkels maar beperkt open konden als maatregel tegen virusbesmettingen.
Afspraken
Uit het faillissementsverslag wordt duidelijk dat de financieringsmaatschappij Gordon Brothers alleen al 26,7 miljoen euro tegoed heeft van Blokker. Zij hebben het pandrecht op alle roerende zaken, dus in principe ook het recht op de opbrengsten uit de faillissementsuitverkoop die gaande is bij Blokker-filialen. Wel melden de curatoren afspraken te hebben gemaakt met de Amerikaanse financier over een verdeling van de opbrengsten uit de verkoop, om de mogelijkheden voor een doorstart open houden.
In het faillissementsverslag staat ook dat de vorm van financiering door Gordon Brothers heeft bijgedragen aan een "negatieve spiraal" die leidde tot het faillissement. Hoeveel krediet Blokker kreeg, hing namelijk af van de omvang van de winkelvoorraden die het bedrijf had. Maar door de nasleep van een conflict met een eerdere financier had het bedrijf moeite de voorraden aan te vullen, waarna het beschikbare krediet van de Amerikaanse geldverstrekker ook lager uitviel.
Bij andere partijen heeft Blokker schulden van zeker 66 miljoen euro, waarbij de Belastingdienst voorrang heeft ten opzichte van veel andere schuldeisers. De totale schuldenberg zal waarschijnlijk nog groter zijn. Uitkeringsinstantie UWV moet namelijk nog haar vordering indienen.
Meer uit Financieel
KOBBEGEM (ANP) - Delhaize heeft een akkoord bereikt met de Louis Delhaize Group om alle aandelen van Delfood over te nemen. Met de overname breidt het Belgische onderdeel van supermarktconcern Ahold Delhaize het netwerk van bestaande Delhaize-winkels in België verder uit. Delfood verenigt 325 verkooppunten die onder het Louis Delhaize-merk actief zijn of door het bedrijf worden bevoorraad.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De stijging van het aantal faillissementen in de horeca die dit jaar wordt verwacht, zal de hele sector treffen. Dat denkt Marijke Vuik, voorzitter van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Zowel caféhouders als restaurant- en hoteleigenaren kampen met problemen zoals de gestegen personeelskosten.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Horecabedrijven moeten rekening houden met aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt. De vergrijzing van de samenleving leidt tot minder beschikbare arbeidskrachten, zegt Marijke Vuik, voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). "Een bepaalde krapte gaat er blijven."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het jaar 2024 was "uitdagend" voor de Nederlandse horeca. Dat meldt Koninklijke Horeca Nederland (KHN) tijdens de jaarlijkse horecavakbeurs Horecava. De brancheorganisatie verwijst daarbij naar personeelstekorten en stijgende kosten voor onder meer restaurant-, hotel- en caféhouders.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell behoorde maandag tot de schaarse stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern klom 0,9 procent dankzij de hogere olieprijzen. De olieprijzen liepen verder op tot het hoogste niveau in vier maanden door berichten over nieuwe Amerikaanse sancties op olie uit Rusland.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese export is in 2024 gestegen tot een nieuw recordniveau. De uitvoer van het land werd daarbij in de laatste maanden van het jaar aangewakkerd doordat bedrijven hun voorraden hebben uitgebreid voorafgaand aan de tweede ambtstermijn van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump legde tijdens zijn eerste ambtstermijn al hogere importheffingen op aan China en heeft gedreigd met nog zwaardere heffingen wanneer hij volgende week terugkeert naar het Witte Huis.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unibet en Bwin dwarsbomen rechtszaken van gedupeerde gokkers die gokverliezen terugclaimen uit de tijd dat de onlinegokbedrijven nog illegaal waren. Ze zijn gestopt met het verstrekken van oude transactieoverzichten, die in de rechtszaken als bewijsmateriaal kunnen worden gebruikt. Dat bevestigt advocaat Benzi Loonstein na berichtgeving door De Telegraaf. Hij probeert namens duizenden gokkers de illegaal verkregen winsten terug te vorderen.
3 uur geleden