Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curatoren praten met 'meerdere' partijen over doorstart Blokker

Curatoren praten met 'meerdere' partijen over doorstart Blokker

AMSTERDAM (ANP) - De curatoren van de failliete winkelketen Blokker voeren nog altijd gesprekken met "meerdere" potentiële kopers over een doorstart van het bedrijf. Hoeveel partijen nog praten over zo'n voortzetting, schrijven ze niet in het eerste faillissementsverslag over Blokker.

Aanvankelijk waren tientallen partijen geïnteresseerd in een doorstart na het faillissement van Blokker. Vervolgens kregen 26 partijen toegang tot een virtuele dataroom waarin informatie over het bedrijf te vinden was. Het is nog altijd onduidelijk of een doorstart gaat lukken en in welke vorm.

Blokker ging vorige maand failliet na aanhoudende verliezen en problemen met het afbetalen van schulden bij de Belastingdienst. Het gaat om een bedrag van bijna 26,2 miljoen euro. Die schulden waren ontstaan tijdens de coronapandemie, toen winkels maar beperkt open konden als maatregel tegen virusbesmettingen.

Afspraken

Uit het faillissementsverslag wordt duidelijk dat de financieringsmaatschappij Gordon Brothers alleen al 26,7 miljoen euro tegoed heeft van Blokker. Zij hebben het pandrecht op alle roerende zaken, dus in principe ook het recht op de opbrengsten uit de faillissementsuitverkoop die gaande is bij Blokker-filialen. Wel melden de curatoren afspraken te hebben gemaakt met de Amerikaanse financier over een verdeling van de opbrengsten uit de verkoop, om de mogelijkheden voor een doorstart open houden.

In het faillissementsverslag staat ook dat de vorm van financiering door Gordon Brothers heeft bijgedragen aan een "negatieve spiraal" die leidde tot het faillissement. Hoeveel krediet Blokker kreeg, hing namelijk af van de omvang van de winkelvoorraden die het bedrijf had. Maar door de nasleep van een conflict met een eerdere financier had het bedrijf moeite de voorraden aan te vullen, waarna het beschikbare krediet van de Amerikaanse geldverstrekker ook lager uitviel.

Bij andere partijen heeft Blokker schulden van zeker 66 miljoen euro, waarbij de Belastingdienst voorrang heeft ten opzichte van veel andere schuldeisers. De totale schuldenberg zal waarschijnlijk nog groter zijn. Uitkeringsinstantie UWV moet namelijk nog haar vordering indienen.

Meer uit Financieel

Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

6 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

8 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

10 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

10 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

13 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

15 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

16 uur geleden