Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curator Flexenergie haalt uit naar ACM en Consumentenbond

Curator Flexenergie haalt uit naar ACM en Consumentenbond

AMSTERDAM (ANP) - De curator van het in 2018 failliet gegane energiebedrijf Flexenergie heeft vragen over de rol van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bij het bankroet van het bedrijf. Ook de Consumentenbond, die via collectieve inkoop duizenden klanten leverde aan het bedrijf dat er al slecht voorstond, krijgt er van langs in het nieuwste faillissementsrapport.

De curator beschrijft Flexenergie als een bedrijf dat te veel risico nam en de financiën nooit op orde had. Het bedrijfsmodel, dat uitging van grote kortingen om nieuwe klanten te trekken, zorgde ervoor dat klanten enkele jaren verlieslatend waren. De meeste klanten vertrokken echter alweer voordat Flexenergie aan hen ging verdienen.

Daarnaast namen de bestuurders enkele beslissingen die volgens de curator niet in het voordeel van Flexenergie waren. Zo werd er een losse vennootschap opgericht om energie in te kopen waar feitelijk niets gebeurde, maar wel geld aan werd betaald. Daarnaast was er een vennootschap om de inkoop van IT-producten te regelen. Ook daar bleef een flinke winstopslag achter. Verder heeft het bedrijf mogelijke belastingfraude gepleegd door bewust onjuiste belastingaangiftes te doen.

Onduidelijkheden

De curatoren verwijten de ACM dat de toezichthouder zijn werk niet heeft gedaan. Al bij de vergunningsaanvraag van Flexenergie waren er onduidelijkheden en in de vier jaar dat het bedrijf bestond kreeg het nooit de goedkeuring van een accountant voor zijn jaarrekening.

In een reactie stelt de ACM dat de eisen voor het krijgen van een leveringsvergunning voor energie door de wetgever bewust laag zijn gehouden en dat Flexenergie aan die eisen voldeed. Daarnaast werd het energiebedrijf wel degelijk aangepakt volgens de toezichthouder. Die wijst daarbij op onderzoeken naar de administratie en een last onder dwangsom vanwege foutieve informatie op de website van Flexenergie. Naar eigen zeggen stelt ACM het belang van consumenten voorop bij het toezicht en geeft het bedrijven daarom de kans fouten te herstellen.

De Consumentenbond liet Flexenergie twee keer meedoen aan zijn inkoopcollectief, wat het bedrijf duizenden klanten opleverde. De curator wijst erop dat de Consumentenbond zegt deelnemende bedrijven uitgebreid te onderzoeken, maar dat daarvan geen sprake kan zijn geweest en roept de bond op om het geld dat verdiend werd met de deelname van Flexenergie terug te betalen.

Meer uit Financieel

Bedrijven beperkt in lozing koelwater door lage waterstand

WOERDEN (ANP) - Bedrijven ondervinden hinder van de lage waterstand, omdat ze koelwater niet meer mogen lozen. Dat ziet belangenbehartiger van zakelijke energie- en watergebruikers VEMW. Industriële bedrijven in de buurt van beken, kanalen en ondiepe plassen ervaren al problemen. Die bedrijven mogen minder restwarmte lozen en moeten daarvoor mogelijk de productie afschalen, legt Roy Tummers, directeur Water bij VEMW, uit.

52 minuten geleden
Betaalbedrijf Adyen doet mee aan proef digitale euro van ECB

FRANKFURT (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen doet mee aan de proef met de digitale euro van de Europese Centrale Bank (ECB). De ECB heeft in totaal 36 banken en aanbieders van betaaldiensten geselecteerd voor de proef van twaalf maanden, die in de tweede helft van 2027 van start gaat.

1 uur geleden
LTO: droogte is nu geen rampscenario, kan het wel worden

DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is nu nog geen "rampscenario" voor boeren en tuinders in Nederland, maar als het zo warm blijft en er weinig regen valt, kan het dat wel worden. Dat zegt een woordvoerster van land- en tuinbouworganisatie LTO. In steeds meer gebieden mogen boeren geen water meer halen uit sloten en beken om gewassen te beregenen. Tegelijkertijd geldt: hoe droger het wordt, hoe meer water gewassen vragen.

2 uur geleden
Duitse rederij noemt heffing Hormuz 'fundamenteel verkeerd'

HAMBURG (ANP/RTR) - Betalen voor een doorvaart door internationale wateren is "fundamenteel verkeerd", stelt de Duitse rederij Hapag-Lloyd. De Amerikaanse president Donald Trump zei maandag dat hij compensatie wil voor het beschermen van scheepvaart in de Straat van Hormuz. Hij spreekt van een heffing van 20 procent over de verscheepte lading.

3 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig, focus op Iran en kwartaalcijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de aanhoudende Amerikaanse aanvallen op Iran en het tolplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Trump wil een heffing van 20 procent over alle verscheepte ladingen in de Straat van Hormuz innen ter compensatie voor de kosten voor de bescherming van de scheepvaart door de belangrijke zeestraat.

5 uur geleden
Benzine en diesel duurder door oplopende spanningen VS en Iran

EINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland stijgen verder. De adviesprijzen lopen op nu het geweld tussen de Verenigde Staten en Iran weer is opgelaaid, waardoor de olieprijzen omhooggaan.

5 uur geleden
Nederlandse start-up voor CO2-verwijdering komt in Britse handen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlandse start-up Carbyon komt in Britse handen. Het bedrijf, dat een technologie heeft ontwikkeld die CO2 rechtstreeks uit de lucht haalt en een testlocatie in Eindhoven heeft, wordt overgenomen door zijn concurrent Airhive uit Londen.

5 uur geleden