Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curator Dinner Train: voorlopig geen reden tot juichen voor klant

Curator Dinner Train: voorlopig geen reden tot juichen voor klant

BREDA (ANP) - De curator van het failliete Dinner Train is somber over de kans dat gedupeerde klanten het geld van hun verloren boeking terugzien. Maar hij sluit ook niet uit dat er nog iets voor de klanten kan worden gedaan.

"Voorlopig is de inschatting dat er geen reden tot juichen is", geeft curator Fred Froger aan. Hij wil echter proberen nog zoveel mogelijk geld uit de boedel los te krijgen. De curator stipt daarnaast aan dat een nieuwe eigenaar, als het lukt om een doorstart te maken, zomaar kan besluiten om de gedupeerden een voucher te geven voor een nieuw etentje.

"Dat heeft de persoon die Dinner Train afgelopen jaren heeft geleid ook gedaan na een eerder faillissement in 2019. Om klanten te behouden konden 4000 tot 6000 klanten toen alsnog eten met Dinner Train, ondanks dat ze hun betaling al hadden gedaan voor het faillissement."

Kuren

Dinner Train werd eerder deze week failliet verklaard door de rechter. De restauranttrein kampte al enige tijd met kuren aan de rijtuigen. Daardoor vielen er soms ritten uit. Uiteindelijk raakte het bedrijf in een negatieve spiraal waardoor het zich gedwongen zag alle ritten te schrappen.

Volgens Froger heeft Dinner Train zelf faillissement aangevraagd. Het bedrijf zag in dat er niet snel genoeg duidelijkheid zou komen over een claim van het bedrijf richting de verhuurder van de rijtuigen.

De schuld liep intussen flink op. Klanten klaagden massaal dat ze hun geld niet terugkregen. "Er hebben zich ook al enkele klanten bij mij gemeld", geeft de curator aan.

Aparte pagina

Froger wil binnenkort een aparte pagina op de website maken waar gedupeerden van het faillissement zich kunnen melden. Zo kan hij inventariseren wie alle gedupeerden precies zijn. Maar de gasten zijn niet de enige schuldeisers, zegt hij er meteen bij. Zo zijn er bijvoorbeeld ook leveranciers met claims.

"Het concept van Dinner Train an sich sloeg wel zeer aan", stelt Froger. Hij wil daarom kijken of er net als in 2019 weer een doorstart mogelijk is. Daarvoor zullen zich dan nieuwe investeerders moeten melden. "Het gaat erom dat er een partij is die snel over voldoende rijtuigen kan beschikken."

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

3 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.

7 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

7 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

8 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

8 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

9 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

11 uur geleden