Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.

De 53-jarige Javier Silvania is jurist, econoom, fiscalist en sinds 2021 politicus. Hij combineerde twee portefeuilles: Financiën en Gezondheid, Natuur en Milieu. Hij kreeg bij de laatste verkiezingen dit jaar ruim 18.000 stemmen als nummer twee van de MFK. Op de nummer één op de kieslijst, de huidige premier Gilmar 'Pik' Pisas, stemden 11.000 mensen.

De partij MFK nam onlangs zware disciplinaire maatregelen tegen Silvania, nadat een opname van een uit de hand gelopen ruzie tussen hem en het hoofd van de belastingdienst openbaar was gemaakt. Omdat Silvania door de maatregelen feitelijk een minister zonder portefeuille was geworden, heeft hij zijn ontslag aangeboden.

Ruzie

Tijdens de ruzie schold de topambtenaar van de belastingdienst, Alfonso Trona, Silvania onder meer uit om diens seksuele geaardheid. Ook beschuldigden ze elkaar van corrupt gedrag en zei Silvania dat hij hoopte dat Trona aan een hartaanval zou sterven. De twee maakten in de afgelopen jaren vaker ruzie. Volgens Trona heeft de minister de hele situatie gepland, inclusief het uitlekken van de opnames. Maar daar is geen bewijs voor.

Silvania is zeer geliefd bij een deel van de bevolking, onder meer om zijn activiteit op Facebook, waar hij veel foto's plaatst.

De MFK heeft, mede dankzij de vele stemmen voor Silvania, 13 van de 21 zetels in het parlement en vormt als enige partij de regering. Het is onduidelijk welke maatregelen Silvania opgelegd heeft gekregen.

Meer uit Binnenland

Provincie Noord-Holland wil meer huizen: goed is goed genoeg

HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.

7 uur geleden
Arrestanten bij anti-azc-protest Uithoorn weer vrij

UITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.

7 uur geleden
Zwaargewonde na steekpartij op markt in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

7 uur geleden
UvA onderzoekt opzeggen van lopende samenwerkingen met Israël

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.

8 uur geleden
Amsterdammer (39) aangehouden voor mensenhandel

AMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.

9 uur geleden
Ruim vierhonderd scholen doen mee aan scholierenverkiezingen

DEN HAAG (ANP) - Ruim 280.000 leerlingen en studenten van meer dan vierhonderd middelbare scholen en mbo's kunnen deze maand op hun school meedoen aan de zogeheten scholierenverkiezingen. De schaduwverkiezingen worden door ProDemos georganiseerd in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Het doel van de scholierenverkiezingen, die sinds 1963 worden gehouden, is om scholieren en studenten een goed beeld te geven van hoe verkiezingen in Nederland werken.

9 uur geleden
Verdachte van doodsteken man in Amsterdam is 30-jarige vrouw

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die dinsdagavond in Amsterdam is aangehouden voor het doodsteken van een man in een woning in de Rivierenbuurt, is een 30-jarige vrouw uit de hoofdstad. Over de relatie tussen slachtoffer en verdachte en de mogelijke toedracht wil de politie nog niets delen omdat het onderzoek nog loopt. Tegen Het Parool zeggen getuigen dat er ruzie was over achterstallige huur.

9 uur geleden