Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

Curaçaose minister Silvania neemt ontslag en gaat parlement in

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft minister Javier Silvania woensdagmiddag (lokale tijd) zijn ontslag bij de gouverneur ingediend na een conflict met zijn partij MFK. Statenlid van die partij, Tyrone Boekhoudt, heeft zijn zetel opgegeven om de minister een plaats te gunnen in het parlement. Daar zal Silvania gebruik van maken.

De 53-jarige Javier Silvania is jurist, econoom, fiscalist en sinds 2021 politicus. Hij combineerde twee portefeuilles: Financiën en Gezondheid, Natuur en Milieu. Hij kreeg bij de laatste verkiezingen dit jaar ruim 18.000 stemmen als nummer twee van de MFK. Op de nummer één op de kieslijst, de huidige premier Gilmar 'Pik' Pisas, stemden 11.000 mensen.

De partij MFK nam onlangs zware disciplinaire maatregelen tegen Silvania, nadat een opname van een uit de hand gelopen ruzie tussen hem en het hoofd van de belastingdienst openbaar was gemaakt. Omdat Silvania door de maatregelen feitelijk een minister zonder portefeuille was geworden, heeft hij zijn ontslag aangeboden.

Ruzie

Tijdens de ruzie schold de topambtenaar van de belastingdienst, Alfonso Trona, Silvania onder meer uit om diens seksuele geaardheid. Ook beschuldigden ze elkaar van corrupt gedrag en zei Silvania dat hij hoopte dat Trona aan een hartaanval zou sterven. De twee maakten in de afgelopen jaren vaker ruzie. Volgens Trona heeft de minister de hele situatie gepland, inclusief het uitlekken van de opnames. Maar daar is geen bewijs voor.

Silvania is zeer geliefd bij een deel van de bevolking, onder meer om zijn activiteit op Facebook, waar hij veel foto's plaatst.

De MFK heeft, mede dankzij de vele stemmen voor Silvania, 13 van de 21 zetels in het parlement en vormt als enige partij de regering. Het is onduidelijk welke maatregelen Silvania opgelegd heeft gekregen.

Meer uit Binnenland

DJI mag zelf drones neerhalen bij extra beveiligde gevangenissen

DEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) mag binnenkort zelf drones die in de buurt komen van extra beveiligde gevangenissen neerhalen of hun signaal verstoren. Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid) meldt dat de geweldinstructie wordt aangepast, zodat de gevangenisorganisatie komende woensdag (1 juli) deze bevoegdheid krijgt.

17 minuten geleden
Honderden eindexamens speciaal onderwijs afgelast om hitte

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer zevenhonderd eindexamens op twaalf scholen voor voortgezet speciaal onderwijs zijn vrijdag niet doorgegaan door de hitte. Dat zegt het College voor Toetsen en Examens (CvTE). De examens worden later ingehaald.

49 minuten geleden
Rechtbank: onterecht ontslag oud-directeur Fotomuseum Donker

ROTTERDAM (ANP) - Oud-directeur van het Nederlands Fotomuseum Birgit Donker is door de rechtbank in het gelijk gesteld in haar ontslagzaak. De rechter heeft vastgesteld dat er geen goede reden was voor haar ontslag. Er is niet gebleken dat er sociale onveiligheid of een angstcultuur was, aldus de rechter. Donker krijgt een vergoeding van 400.000 euro en het Fotomuseum moet een rectificatie plaatsen.

1 uur geleden
Nationaal Hitteplan niet meer van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan is vanaf maandag 29 juni niet meer van kracht, meldt het RIVM. Het was actief sinds donderdag 18 juni.

2 uur geleden
Dode man op strand Texel niet omgekomen door misdrijf

DE KOOG (ANP) - De man die zondagavond dood op het strand van Texel is gevonden, was een 56-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie meldt dat er geen sprake is van een misdrijf.

2 uur geleden
Rapport: te weinig pleeggezinnen, druk op jeugdzorg neemt toe

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn alweer meer pleeggezinnen ermee gestopt dan er begonnen. De druk op de pleegzorg neemt toe. Dat staat in een maandag verschenen factsheet van Jeugdzorg Nederland. Door het tekort aan pleegouders wordt het steeds moeilijker om een goede plek te vinden voor kinderen die korte tijd of langdurig niet thuis kunnen wonen.

5 uur geleden
Dubbel zoveel meldingen van vergiftiging door afslankmiddelen

UTRECHT (ANP) - Het aantal meldingen van vergiftigingen door injecteerbare afslankmiddelen is in een jaar tijd verdubbeld, blijkt uit het jaaroverzicht van het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC). In 2025 kreeg het NVIC, onderdeel van het UMC Utrecht, 149 meldingen. Een jaar eerder waren dat er nog 76. Voor het eerst kreeg het centrum bovendien meldingen van vergiftigingen met ongeregistreerde afslankmedicatie en peptiden.

6 uur geleden