Curaçao wint vertrouwen voor WK in uitzwaaiwedstrijd tegen Aruba
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
Vlak bij het stadion was na de wedstrijd een groot gratis festival met verschillende bands ter ere van The Blue Wave, de bijnaam van het elftal, en de kwalificatie voor het WK. Het team neemt daar afscheid van het eiland. Maandag vliegt de selectie naar de Verenigde Staten.
Op Curaçao is in de afgelopen dagen de WK-spanning flink opgelopen. Veel mensen dragen kleding in de kleuren van de vlag: geel en blauw. Ook zijn er veel vlaggen te zien op straat en in het verkeer en lopen er tal van commerciële acties in het kader van The Blue Wave. Wat in de media overheerst, is trots op de kwalificatie. Met de deelname aan het WK 'heeft Curaçao al gewonnen', zo wordt benadrukt.
In de eerste helft van de wedstrijd tegen Aruba werd niet gescoord. Bondscoach Dick Advocaat wisselde na 45 minuten tien van de elf spelers. Aruba wist nauwelijks kansen te creëren. Het team van Curaçao dat in de tweede helft op het veld stond, lijkt in grote lijnen ook het elftal te worden dat in de eerste WK-wedstrijd tegen Duitsland zal aantreden. Aanvaller Jürgen Locadia ontbrak nog vanwege een rode kaart die hij kreeg in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Schotland. Verder zijn het dezelfde spelers die steeds het vertrouwen van Advocaat krijgen, onder wie Leandro en Juninho Bacuna, Jeremy Antonisse, Armando Obispo, Tahith Chong en doelman Eloy Room.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
6 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
17 uur geleden