Curaçao wil hulp Nederland bij schrappen sancties tegen Venezuela
WILLEMSTAD/DEN HAAG (ANP) - De Curaçaose politicus Amerigo Thodé, leider van de grootste fractie in het Curaçaose parlement, heeft donderdag een oproep gedaan aan Nederland om te helpen bij het versoepelen en uiteindelijk schrappen van de economische sancties tegen Venezuela.
Thodé deed dat in Den Haag tijdens de opening van een vijfdaags overleg tussen delegaties van de parlementen van Nederland, Curaçao, Aruba en Sint-Maarten (IPKO). Thodé is voorzitter van de commissie Koninkrijksrelaties van het Curaçaose parlement.
Curaçao heeft begin april voor het eerst sinds vier jaar de lucht- en zeegrenzen met Venezuela geopend. De twee landen liggen op 75 kilometer afstand van elkaar en kennen een eeuwenlange handelstraditie.
Sancties
Dat is momenteel zeer lastig als gevolg van de sancties die de Europese Unie het land heeft opgelegd in 2019 vanwege de 'voortdurende politieke, economische, sociale en humanitaire crisis’ in Venezuela. Veel landen in de EU, waaronder Nederland, zeggen de gekozen Venezolaanse president Nicolas Maduro niet te erkennen vanwege fraude bij de presidentsverkiezingen.
Thodé stelde in Den Haag dat Amerika ook sancties heeft opgelegd aan Venezuela, maar tegelijkertijd toch zaken doet voor olieprojecten. Hij vraagt nu om steun van Nederland, dat verantwoordelijk is voor het buitenlandbeleid van het hele Koninkrijk, om handelsrelaties toe te staan.
"Als u ons niet direct kunt helpen, vragen wij u ons niet in de weg te staan", zo zegt Thodé. Sinds de grenzen begin april zijn opengegaan, zijn er weer Venezolaanse bootjes met groente en fruit in de haven van Curaçao. Voor een verdere economische groei van Curaçao is meer handel met Venezuela noodzakelijk, aldus Thodé.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Op Wall Street staken dinsdag opnieuw zorgen over de hoge waarderingen van techaandelen de kop op. Dit was mede het gevolg van een neerwaartse bijstelling van de omzetverwachting voor dit jaar door datacenterbedrijf CoreWeave. Beleggers straften dit af met een ruim 16 procent lagere koers.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
5 uur geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
10 uur geleden