Curaçao vreest miljoenen mis te lopen door schrappen vluchten KLM
WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao is met teleurstelling gereageerd op het besluit van de KLM om in de komende maanden de tweede dagelijkse vlucht naar Curaçao te schrappen. Minister van Economische Ontwikkeling op Curaçao, Ruisandro Cijntje, is bang dat het eiland hiermee ruim 20 miljoen euro aan inkomsten misloopt. Hij wil onderzoeken of het mogelijk is dat andere luchtvaartmaatschappijen vanaf Brussel op Curaçao gaan vliegen. Ook hoopt hij dat de Curaçaose minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas het onderwerp opneemt met Mark Rutte.
De zaak ligt gevoelig op Curaçao omdat het toerisme sinds kort weer op het niveau is van voor de coronapandemie. Dat is vooral te danken aan de grote stroom Nederlandse toeristen. Zo bezochten in september bijna 16.000 Nederlandse toeristen het eiland. Curaçao vreest nu vele duizenden bezoekers mis te lopen in de komende maanden.
Eind september kondigde KLM nog aan minstens tien keer per week op Curaçao te gaan vliegen, met twee vluchten per dag tijdens de kerstperiode. Op 14 oktober stelde KLM dit grotendeels terug te draaien naar één vlucht per dag. KLM neemt de maatregelen vanwege ‘verslechterde omstandigheden’. "De problemen op Schiphol houden aan. Passagiers kampen nog steeds met onzekerheid en de werkdruk in ons bedrijf blijft op veel plekken hoog", zo stelt het bedrijf in een verklaring.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.
5 minuten geledenTOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.
6 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.
46 minuten geledenROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.
49 minuten geledenROERMOND (ANP) - De fabrikant van funderingen voor windmolens Sif rekent op een "tijdelijk uitdagende periode" in 2027 en 2028. Voor dit jaar is het orderboek nog gevuld, maar doordat er de afgelopen jaren veel minder interesse was in aanbestedingen voor windparken op zee, dreigt de productie in de loop van volgend jaar terug te vallen. Topman Fred van Beers verwacht dat de sector vanaf 2029 "terugkeert naar houdbare niveaus", meldt hij bij de kwartaalcijfers van Sif.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriële branches sprake van groei.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
9 uur geleden