Curaçao voert strengere coronamaatregelen in
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao komt vanaf 1 december met strengere maatregelen om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. De maatregelen gelden in ieder geval voor de komende drie weken.
Zo mag er onder meer geen alcohol geschonken worden in bars, cafés en restaurants. Ook mag er geen alcohol gedronken worden op straat en moeten alle casino’s dicht. Restaurants mogen geen gasten binnenlaten, maar alleen eten bezorgen of laten afhalen.
Minister van Justitie Quincy Girigorie heeft maandagmiddag aangekondigd dat er geen lockdown komt. De geldende avondklok van 21.00 uur ‘s avonds tot 04.30 uur ‘s ochtends blijft wel gelden voor de komende drie weken. Het wordt verder ten strengste afgeraden om thuis feesten te organiseren. Thuiswerken wordt zoveel mogelijk gestimuleerd.
Op het eiland is sinds een maand sprake van een stijgende lijn van het aantal coronabesmettingen. Inmiddels zijn al meer dan 1200 mensen besmet. Vier mensen zijn overleden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis roept de Nederlandse kiezer op om woensdag, bij het uitbrengen van de stem, te denken aan de honderdduizenden mensen in Nederland die in nood verkeren. "Kies voor menselijkheid", zegt Harm Goossens, directeur van de hulporganisatie, in een opiniestuk in het AD.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - In het studentencafé Het Vliegende Paard in Zwolle konden mensen in de nacht van dinsdag op woensdag van 00.00 tot 01.30 uur hun stem al uitbrengen. Burgemeester Peter Snijders stond achter de bar om onder meer vragen te beantwoorden van stemmers over de verkiezingen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De alcoholindustrie zegt Nederland gezonder te willen maken, maar probeert intussen wetgeving te voorkomen. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van het Amsterdam UMC. Daarbij brachten onderzoekers in kaart hoe belanghebbenden bij de alcoholindustrie in Nederland tussen 2014 en 2024 alcoholgebruik, gerelateerde (gezondheids)schade en preventiebeleid framen.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft tijdens het evenement De Nachtelijke Stem in Museum Arnhem met jongeren gesproken voorafgaand aan de opening van de stembus in het museum. "Het ging fantastisch. We hadden 150 jongeren verwacht en er kwamen er zo'n 700", aldus de burgemeester.
7 uur geledenCASTRICUM (ANP) - In de gemeente Castricum zijn de eerste stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen al uitgebracht. De Tuin van Kapitein Rommel opende woensdag van middernacht tot 01.00 uur de deuren voor mensen om daar hun stem uit te brengen.
7 uur geledenTHOLEN (ANP) - In het Zeeuwse Tholen is een grote brand uitgebroken bij een autogarage. Het pand ligt direct naast de N286. Omdat de rook die is ontstaan bij de brand niet richting de weg trekt, is deze vooralsnog toegankelijk voor autoverkeer. Wel is uit voorzorg een snelheidsbeperking ingesteld, meldt de veiligheidsregio.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn geopend. In Castricum, Zwolle en Arnhem kunnen vroege vogels al terecht om een bolletje rood te kleuren. Ook de burgemeesters van deze plaatsen brengen als een van de eersten hun stem uit.
8 uur geleden