Curaçao voert strengere coronamaatregelen in
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao komt vanaf 1 december met strengere maatregelen om verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen. De maatregelen gelden in ieder geval voor de komende drie weken.
Zo mag er onder meer geen alcohol geschonken worden in bars, cafés en restaurants. Ook mag er geen alcohol gedronken worden op straat en moeten alle casino’s dicht. Restaurants mogen geen gasten binnenlaten, maar alleen eten bezorgen of laten afhalen.
Minister van Justitie Quincy Girigorie heeft maandagmiddag aangekondigd dat er geen lockdown komt. De geldende avondklok van 21.00 uur ‘s avonds tot 04.30 uur ‘s ochtends blijft wel gelden voor de komende drie weken. Het wordt verder ten strengste afgeraden om thuis feesten te organiseren. Thuiswerken wordt zoveel mogelijk gestimuleerd.
Op het eiland is sinds een maand sprake van een stijgende lijn van het aantal coronabesmettingen. Inmiddels zijn al meer dan 1200 mensen besmet. Vier mensen zijn overleden.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
3 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
7 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
9 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
9 uur geleden