Curaçao voert avondklok in vanwege tropische storm
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao voert woensdag vanwege de dreiging van een tropische storm vanaf 16:00 uur ‘s middags een avondklok in, meldde minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas dinsdag. Dat betekent dat niemand zich vanaf dat tijdstip zonder toestemming op straat mag vertonen.
Alle niet-essentiële bedrijven moeten om 15.00 uur de deuren sluiten. Het openbaar vervoer rijdt woensdag tot 16.00 uur ’s middags. Alle overheidsdiensten zijn woensdag de hele dag gesloten.
Op Curaçao, Aruba en Bonaire is een waarschuwing voor een tropische storm afgegeven en geldt code rood. De storm wordt woensdagavond op de eilanden verwacht en zal volgens de meteorologische diensten de ABC-eilanden zuidelijk passeren.
Op alle drie de eilanden worden maatregelen genomen. De regering van Aruba stuurt alle ambtenaren woensdagmiddag naar huis. Zij zijn de rest van de dag en donderdag vrij. Scholen mogen niet open op donderdag en vrijdag. Op de eilanden worden ziekenhuizen in paraatheid gebracht, wat onder meer betekent dat niet-spoedeisende operaties en afspraken worden verplaatst.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
2 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
4 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
7 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
9 uur geleden