Curaçao voert avondklok in vanwege tropische storm
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao voert woensdag vanwege de dreiging van een tropische storm vanaf 16:00 uur ‘s middags een avondklok in, meldde minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas dinsdag. Dat betekent dat niemand zich vanaf dat tijdstip zonder toestemming op straat mag vertonen.
Alle niet-essentiële bedrijven moeten om 15.00 uur de deuren sluiten. Het openbaar vervoer rijdt woensdag tot 16.00 uur ’s middags. Alle overheidsdiensten zijn woensdag de hele dag gesloten.
Op Curaçao, Aruba en Bonaire is een waarschuwing voor een tropische storm afgegeven en geldt code rood. De storm wordt woensdagavond op de eilanden verwacht en zal volgens de meteorologische diensten de ABC-eilanden zuidelijk passeren.
Op alle drie de eilanden worden maatregelen genomen. De regering van Aruba stuurt alle ambtenaren woensdagmiddag naar huis. Zij zijn de rest van de dag en donderdag vrij. Scholen mogen niet open op donderdag en vrijdag. Op de eilanden worden ziekenhuizen in paraatheid gebracht, wat onder meer betekent dat niet-spoedeisende operaties en afspraken worden verplaatst.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden