Curaçao versoepelt coronamaatregelen
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao versoepelt vanaf woensdag een deel van de coronamaatregelen die sinds enkele weken gelden. De avondklok gaat van negen uur 's avonds naar elf uur 's avonds en geldt tot half vijf 's ochtends. Het alcoholverbod dat geldt voor restaurants, bars en in de openbare ruimte wordt opgeheven; alleen in casino's mag nog steeds geen alcohol worden geschonken. Restaurants, die in de afgelopen weken om acht uur 's avonds moesten sluiten, mogen nu openblijven tot tien uur 's avonds, maar er mag alleen in de buitenlucht worden gegeten.
Het aantal actieve besmettingen op Curaçao daalt gestaag. Vier weken geleden lag de piek boven de 1800 gevallen en dat is inmiddels gedaald tot onder de 560. Er zijn in totaal negentien coronapatiënten overleden op het eiland. Daarbij gaat het vooral om mannen boven de 70 jaar.
Volgens minister-president Eugene Rhuggenaath heeft de bevolking zich de afgelopen tijd goed aan de regels gehouden, ook tijdens de feestdagen. Hij benadrukte dat er in tegenstelling tot veel andere landen op Curaçao geen lockdown nodig is geweest om de cijfers weer naar beneden te krijgen. "Daar mogen we best trots op zijn." Epidemioloog Izzy Gerstenbluth benadrukte dat de bevolking nog steeds voorzichtig moet blijven, de geldende hygiëneregels moet volgen en ook sociale afstand moet blijven houden.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
4 uur geleden