Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao versoepelt coronamaatregelen

Curaçao versoepelt coronamaatregelen

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao versoepelt vanaf woensdag een deel van de coronamaatregelen die sinds enkele weken gelden. De avondklok gaat van negen uur 's avonds naar elf uur 's avonds en geldt tot half vijf 's ochtends. Het alcoholverbod dat geldt voor restaurants, bars en in de openbare ruimte wordt opgeheven; alleen in casino's mag nog steeds geen alcohol worden geschonken. Restaurants, die in de afgelopen weken om acht uur 's avonds moesten sluiten, mogen nu openblijven tot tien uur 's avonds, maar er mag alleen in de buitenlucht worden gegeten.

Het aantal actieve besmettingen op Curaçao daalt gestaag. Vier weken geleden lag de piek boven de 1800 gevallen en dat is inmiddels gedaald tot onder de 560. Er zijn in totaal negentien coronapatiënten overleden op het eiland. Daarbij gaat het vooral om mannen boven de 70 jaar.

Volgens minister-president Eugene Rhuggenaath heeft de bevolking zich de afgelopen tijd goed aan de regels gehouden, ook tijdens de feestdagen. Hij benadrukte dat er in tegenstelling tot veel andere landen op Curaçao geen lockdown nodig is geweest om de cijfers weer naar beneden te krijgen. "Daar mogen we best trots op zijn." Epidemioloog Izzy Gerstenbluth benadrukte dat de bevolking nog steeds voorzichtig moet blijven, de geldende hygiëneregels moet volgen en ook sociale afstand moet blijven houden.

Meer uit Binnenland

Droogte na buien iets afgenomen, maatregelen langzaam afgebouwd

DEN HAAG (ANP) - De droogte in Nederland is door de regen van de afgelopen week iets afgenomen. Daardoor nemen de effecten zoals verzilting op een aantal plaatsen af en kunnen enkele maatregelen geleidelijk worden afgebouwd, staat in de wekelijkse droogtemonitor van Rijkswaterstaat. Het herstel van de waterstand kan wel nog weken tot maanden duren.

1 uur geleden
Klaas Otto moet ruim 1,6 miljoen betalen aan staat

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Klaas Otto, oprichter van motorclub No Surrender, in een ontnemingsprocedure veroordeeld tot het betalen van ruim 1,6 miljoen euro aan de staat. Volgens de rechtbank heeft de 58-jarige Otto dit bedrag niet op legale manier verdiend.

2 uur geleden
Politieonderzoek naar ongeluk A28 duurt 'weken tot maanden'

WEZEP (ANP) - Het is een dag na het ongeluk tussen een touringcar en een bestelbus op de A28 bij Wezep nog te vroeg om iets te zeggen over de toedracht van het ongeval. Het onderzoek daarnaar "kan weken tot maanden duren", meldt de politie.

2 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: zaak Thijs H. niet opnieuw

DEN HAAG (ANP) - Het herzieningsverzoek dat de advocaat van Thijs H. heeft ingediend bij de Hoge Raad moet worden afgewezen. Dat adviseert de advocaat-generaal dinsdag aan de Hoge Raad.

4 uur geleden
Verdachte schietpartij A1 beroept zich op zelfverdediging

UTRECHT (ANP) - De 24-jarige Solano Z., verdacht van een dodelijke schietpartij in een auto op de A1 ter hoogte van Muiden, zegt dat hij uit zelfverdediging heeft geschoten. Hij zou kort daarvoor in Amsterdam zijn ontvoerd door drie mannen. Tijdens een worsteling in de auto zou Z. drie keer hebben geschoten en de man op de bijrijdersstoel hebben geraakt. Het 37-jarige slachtoffer bezweek later in een ziekenhuis aan zijn verwondingen.

4 uur geleden
Ouders veroordeeld tot celstraffen voor crimineel uitbuiten zoon

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft dinsdag twee ouders veroordeeld tot celstraffen voor het uitbuiten van hun zoon. Ze zijn ook schuldig bevonden aan het witwassen van geld dat hij illegaal verdiende. De vader uit Amsterdam krijgt een jaar celstraf opgelegd, de moeder uit Zaandam een half jaar.

4 uur geleden
Inbraak bij brandweerkazerne in Benthuizen

BENTHUIZEN (ANP) - Dieven hebben in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in de brandweerkazerne in Benthuizen, een dorp in de Zuid-Hollandse gemeente Alphen aan den Rijn. Volgens een woordvoerder van de politie is daarbij een ruit ingegooid en zijn er spullen gestolen.

6 uur geleden