Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao verruimt avondklok na forse toename coronabesmettingen

Curaçao verruimt avondklok na forse toename coronabesmettingen

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas heeft maandag nieuwe maatregelen aangekondigd om verdere toename van het aantal coronabesmettingen op het eiland tegen te gaan. De avondklok gold sinds anderhalve maand van drie uur 's nachts tot half vijf ’s ochtends. Vanaf dinsdag geldt voor alle gelegenheden dat ze uiterlijk om middernacht de deuren moeten sluiten. Tussen een uur en half vijf mag niemand zonder speciale toestemming de straat op.

Verder mogen binnen-evenementen alleen nog doorgaan met maximaal vijftig mensen en is een mondkapje verplicht. Evenementen die in de openlucht plaatsvinden mogen tot maximaal 75 bezoekers toelaten, het dragen van een mondkapje wordt daarbij aangeraden. In restaurants mogen mensen die niet tot dezelfde familie behoren met niet meer dan vier personen aan een tafel zitten.

De maatregelen zijn een gevolg van de forse toename van het aantal coronabesmettingen. Zondag waren er 4039 besmettingen geregistreerd, een week eerder waren dat er nog 1131. En een week daarvoor betrof het 216. Het aantal coronapatiënten dat moet worden opgenomen in het ziekenhuis was de afgelopen tijd relatief laag, zo stelde Pisas. Zondag waren zeventien coronapatiënten opgenomen, waarvan acht op de intensive care.

Het lokale CMC-ziekenhuis kampt echter met een personeelstekort, dat komt onder meer doordat ook ziekenhuispersoneel besmet is geraakt. Volgens Pisas wordt met Nederland overlegd over personele hulp aan het ziekenhuis, zoals in 2020 en 2021 ook al gebeurde. Verder zal gebruik worden gemaakt van derde- en vierdejaars studenten van de lokale verplegersopleiding.

Meer uit Binnenland

Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

31 minuten geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

5 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

12 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

17 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

18 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

18 uur geleden
Noodverordening in Zandvoort na dagen van onrust en overlast

ZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.

19 uur geleden