Curaçao verkort avondklok opnieuw
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao heeft donderdag aangekondigd dat de avondklok vanaf vrijdag 19 november wordt versoepeld. Die geldt nu vanaf 01.00 uur 's nachts, maar binnenkort alleen nog maar van 03.00 uur tot 4.30 uur.
Restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden, die daarvoor een vergunning hebben, mogen langer openblijven. Volgens minister-president Gilmar 'Pik' Pisas is het aantal besmettingen al enige tijd relatief laag op het eiland en liggen er nog maar weinig coronapatiënten in het ziekenhuis. Daarom is besloten tot een verdere versoepeling van de avondklok. Vanaf 13 augustus gold een avondklok tussen middernacht en half vijf. Per 19 oktober ging de avondklok een uurtje later in en nu wordt er dus verder versoepeld.
"Het uitgaansleven is een belangrijke inkomstenbron en houdt de economie draaiende", benadrukt Pisas. Hij noemt het belangrijk dat mensen beloond worden als ze zich goed aan de regels houden. "Als alles goed blijft gaan, dan kan de avondklok in december helemaal weg."
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe wil een wolf laten afschieten die de afgelopen weken schapen in Beilen heeft aangevallen. Het dier dat GW4890m wordt genoemd, viel de schapen aan nadat het een wolfwerend raster had gepasseerd.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plegen van een aanslag wordt steeds vaker een individuele daad. Terroristische aanslagen zijn daardoor moeilijker te voorspellen, waarschuwt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in een halfjaarlijks rapport over de verschillende dreigingen.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een rood reisadvies gegeven voor het grensgebied van Thailand en Cambodja. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen. Het is er te gevaarlijk."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vele honderden studenten en docenten hebben in Amsterdam gedemonstreerd tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs. Met het protest wilden organisaties als de Algemene Onderwijsbond (AOb) en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) druk op de politiek blijven zetten om ingeboekte bezuinigingen terug te draaien en geen nieuwe bezuinigingen door te voeren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."
6 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.
7 uur geleden