Curaçao verkort avondklok opnieuw
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao heeft donderdag aangekondigd dat de avondklok vanaf vrijdag 19 november wordt versoepeld. Die geldt nu vanaf 01.00 uur 's nachts, maar binnenkort alleen nog maar van 03.00 uur tot 4.30 uur.
Restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden, die daarvoor een vergunning hebben, mogen langer openblijven. Volgens minister-president Gilmar 'Pik' Pisas is het aantal besmettingen al enige tijd relatief laag op het eiland en liggen er nog maar weinig coronapatiënten in het ziekenhuis. Daarom is besloten tot een verdere versoepeling van de avondklok. Vanaf 13 augustus gold een avondklok tussen middernacht en half vijf. Per 19 oktober ging de avondklok een uurtje later in en nu wordt er dus verder versoepeld.
"Het uitgaansleven is een belangrijke inkomstenbron en houdt de economie draaiende", benadrukt Pisas. Hij noemt het belangrijk dat mensen beloond worden als ze zich goed aan de regels houden. "Als alles goed blijft gaan, dan kan de avondklok in december helemaal weg."
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
2 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
6 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
8 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
15 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
1 dag geleden