Curaçao verkort avondklok opnieuw
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao heeft donderdag aangekondigd dat de avondklok vanaf vrijdag 19 november wordt versoepeld. Die geldt nu vanaf 01.00 uur 's nachts, maar binnenkort alleen nog maar van 03.00 uur tot 4.30 uur.
Restaurants, winkels en uitgaansgelegenheden, die daarvoor een vergunning hebben, mogen langer openblijven. Volgens minister-president Gilmar 'Pik' Pisas is het aantal besmettingen al enige tijd relatief laag op het eiland en liggen er nog maar weinig coronapatiënten in het ziekenhuis. Daarom is besloten tot een verdere versoepeling van de avondklok. Vanaf 13 augustus gold een avondklok tussen middernacht en half vijf. Per 19 oktober ging de avondklok een uurtje later in en nu wordt er dus verder versoepeld.
"Het uitgaansleven is een belangrijke inkomstenbron en houdt de economie draaiende", benadrukt Pisas. Hij noemt het belangrijk dat mensen beloond worden als ze zich goed aan de regels houden. "Als alles goed blijft gaan, dan kan de avondklok in december helemaal weg."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - In de binnenstad van Leiden lopen zaterdagmiddag honderden mensen mee met een pro-Palestijnse demonstratiemars. Het protest is georganiseerd door meer dan dertig organisaties, waaronder Global Sumud Netherlands, Erev Rav en Boycot, Desinvestering en Sancties (BDS).
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Den Haag, Joe Popolo, heeft gereageerd op de toespraak van premier Rob Jetten bij de Verenigde Naties deze week. Jetten stelde dat landen hun "handen af" moeten houden van het Internationaal Strafhof (ICC), waar de Verenigde Staten de afgelopen maanden steeds meer sancties tegen instellen. Volgens Popolo zou de oproep andersom moeten zijn.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een schilderij van Lieuwe van Gogh is onherstelbaar beschadigd geraakt toen een man het probeerde te ontvreemden. Dat gebeurde donderdag tijdens de opening van de expositie Rebirth in Shelter in Amsterdam, zo liet Van Goghs manager zaterdag weten.
12 uur geledenSOMEREN (ANP) - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het Brabantse Someren meerdere keren geschoten toen er werd ingereden op een agent. Twee verdachten afkomstig uit Polen van 24 en 41 jaar oud, zijn aangehouden. Niemand raakte gewond, meldt de politie. De agent doet aangifte van poging tot doodslag.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie deelt nog niets over de verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam-Noord. Daarbij kwam een medewerker van het Justitieel Complex Zaanstad om het leven. De verdachte zit in beperkingen en mag daardoor alleen contact hebben met zijn advocaat, meldt de politie.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - In de nachtopvanglocaties voor asielzoekers in het Groningse Warffum en het Drentse Zuidwolde was het in de nacht van vrijdag op zaterdag minder druk dan voorgaande nachten. Volgens het Rode Kruis sliepen er in totaal 113 mensen; 43 in Warffum en 70 in Zuidwolde.
15 uur geleden