Curaçao schrapt carnaval 2021 vanwege coronadreiging
WILLEMSTAD (ANP) - Carnaval gaat volgend jaar niet door op Curaçao. Dat heeft de overheid zaterdag bekendgemaakt. De beslissing is genomen als voorzorgsmaatregel om eventuele verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.
Onlangs lieten de carnavalsgroepen op Curaçao weten wel open te staan voor een viering. Maar de regering vindt het niet verantwoord een activiteit te organiseren waar normaal gesproken zo'n 25.000 mensen aan deelnemen. Omdat in het geval van een coronabesmetting een groot aantal mensen besmet kan raken.
Daarnaast speelt de financieel slechte situatie op het eiland een rol om carnaval niet door te laten gaan. Vanwege de coronacrisis is er sprake van een economische krimp van meer dan 20 procent op Curaçao. Daardoor zullen veel minder bedrijven het volksfeest sponsoren, zo is de gedachte.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Opnieuw moet ProRail het hervatten van treinritten vanaf Rotterdam naar het zuiden uitstellen. De spoorbeheerder hield al een slag om de arm, maar gaat inderdaad de beoogde tijd van zondagochtend niet halen. ProRail zet nu in op maandag 05.00 uur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 heeft Amsterdam 1836 huurwoningen weer beschikbaar gemaakt voor woningzoekenden. De huizen stonden leeg of werden oneigenlijk gebruikt, meldt wethouder Zita Pels (volkshuisvesting) aan de gemeenteraad. Met oneigenlijk gebruik wordt bedoeld onderhuur, hennepkwekerijen, illegale hotels en illegale prostitutie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Al voor de spits op vrijdagmiddag ziet de ANWB de vakantiedrukte op de weg op gang komen. Rond 15.30 uur staat er 744 kilometer file, zegt een woordvoerder van de verkeersdienst.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een bredere discussie in de politiek en in de media over het coronabeleid had tot minder polarisatie kunnen leiden, zei Romy Quint, een van de oprichters van de coronakritische groep Vrouwen voor Vrijheid, vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen is veroordeeld voor het medeplegen van een poging een filiaal van de Pizzabakkers in Amsterdam te laten ontploffen. Dat was aan de Plantage Kerklaan in Amsterdam, in september vorig jaar. Hij krijgt daarvoor 200 dagen jeugddetentie, waarvan 184 voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest. Daarnaast moet hij ook een taakstraf doen van 80 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mensen achter de coronakritische groep Vrijheid voor Vrouwen voelden zich tijdens de coronacrisis een "soort volksvertegenwoordigers". Dat zei een van de oprichters, Romy Quint, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Volgens haar voelden mensen zich niet vertegenwoordigd door de daadwerkelijke volksvertegenwoordigers, waardoor zij met hun zorgen aanklopten bij de organisatie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Depot van Museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam is donderdag en vrijdag een nieuw exemplaar van de beroemde Pindakaasvloer van kunstenaar Wim T. Schippers gelegd. Twee museummedewerkers of 'pindakaasstucadoors' die de vloer ook in 2011 al legden, zijn in totaal zo'n negen uur bezig geweest met het vullen van de lijst die om het kunstwerk heen ligt. Voor de vloer van 25 vierkante meter is 390 kilo pindakaas gebruikt.
7 uur geleden