Curaçao scherpt coronamaatregelen aan
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft nieuwe maatregelen aangekondigd om de verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Restaurants en supermarkten mogen nog maar de helft van het eerder maximaal toegestane aantal bezoekers binnenlaten. Bars en café’s hebben een limiet van 25 bezoekers opgelegd gekregen.
Op het eiland zijn 26 actieve besmettingen geregistreerd. Ruim een week geleden werd voor het eerst sinds lange tijd een lokale besmetting geconstateerd. De regering benadrukt al dagenlang dat mensen hun eigen verantwoordelijkheid moeten nemen door vaak de handen te wassen en afstand te houden tot andere mensen in de publieke ruimte. Eerder werden op het eiland al alle grote evenementen en dans- en muziekactiviteiten afgelast.
Op Bonaire is vrijdag een nieuwe actieve besmetting geregistreerd, de tweede op rij. Het gaat om een persoon die de dagen daarvoor in Curaçao verbleef. Bonaire houdt de ontwikkelingen op Curaçao nauwgezet in de gaten. Eerder werden luchtverbindingen met Aruba (1154 actieve besmettingen) en Sint-Maarten (248 actieve besmettingen) gestaakt. Er is nog vliegverkeer tussen Curaçao en Bonaire.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het KLM-toestel dat na een bommelding is geland in de Roemeense hoofdstad Boekarest is in de nacht van donderdag op vrijdag niet vertrokken naar Tel Aviv. Dat zei een woordvoerder van KLM desgevraagd.
46 minuten geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het aquaduct Mid-Fryslân bij Grou is sinds donderdagavond in beide richtingen afgesloten voor al het verkeer. Dat maakte Rijkswaterstaat bekend.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
10 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
11 uur geleden