Curaçao schakelt Defensie in vanwege tropische storm
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose overheid heeft Defensie gevraagd om militaire bijstand te leveren. De gevraagde bijstand is het gevolg van de tropische storm die vanaf donderdagavond (lokale tijd) voor zware regenval, onweer en bliksem kan zorgen. Ook op Bonaire en Aruba wordt zware regenval verwacht.
Door de hevige regenval kunnen overstromingen ontstaan en worden sommige wegen onbegaanbaar. Curaçao heeft Defensie gevraagd om klaar te staan voor het leveren van transport en noodhulp. Defensie beschikt over voertuigen die in moeilijk begaanbaar gebied kunnen rijden.
De Curaçaose overheid heeft donderdagavond besloten dat alle scholen vrijdag dicht zijn. Alle ambtenaren hoeven pas om 10 uur 's ochtends naar het werk. Ook vraagt de overheid bedrijven om de deuren pas om die tijd te openen. Op die manier wil de overheid de gebruikelijke ochtenddrukte in het verkeer vermijden.
Vorig weekend heeft Defensie ook bijstand geleverd op de Bovenwindse eilanden tijdens storm Fiona. Hierbij ging het om militaire bijstand door middel van het ondersteunen van politietransport.
Meer uit Binnenland
HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
18 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geleden