Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao overweegt grens met Sint-Maarten te sluiten

Curaçao overweegt grens met Sint-Maarten te sluiten

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de Curaçaose epidemioloog Izzy Gerstenbluth gaat Curaçao binnenkort haar grenzen met Sint-Maarten sluiten. Dit is een gevolg van de forse stijging van het aantal coronagevallen in de afgelopen dagen op Sint-Maarten.

Het eiland registreerde afgelopen dinsdag twee nieuwe gevallen, een dag later drie en op donderdag tien. Gerstenbluth vertelde vrijdagavond (lokale tijd) dat hij zo snel mogelijk aan de Curaçaose regering zal voorstellen te stoppen met het verlenen van vrije toegang van passagiers uit Sint-Maarten.

Gerstenbluth is vooral bezorgd over het feit dat verreweg de meeste besmettingen op Sint-Maarten lokale besmettingen zijn en dus niet reisgerelateerd zijn. Dat betekent volgens hem dat onduidelijk is hoeveel mensen er op het eiland rondlopen die zijn besmet zonder geregistreerd te zijn.

Donderdag werd op Curaçao een besmetting uit Nederland geregistreerd. Er zijn nu twee actieve gevallen op het eiland. Volgens Gerstenbluth houdt Curaçao ook de situatie in Nederland in de gaten nu het aantal besmettingen sinds kort weer toeneemt. Curaçao heeft inmiddels al restricties opgelegd voor bezoekers uit Spanje. Die konden vanaf 1 juli vrij reizen naar Curaçao, maar volgens Gerstenbluth is er inmiddels sprake van een hoger risico.

Meer uit Binnenland

Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

50 minuten geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

1 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

2 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

2 uur geleden
Hof toont heftige beelden bij begin proces moorden Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Schouten: in crisis duidelijk maken welke afweging wordt gemaakt

DEN HAAG (ANP) - Bij een volgende crisis moet volgens voormalig vicepremier Carola Schouten duidelijker worden welke afwegingen het kabinet maakt bij het nemen van maatregelen. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat het tijdens de coronacrisis soms onduidelijk was voor mensen waarom het kabinet bepaalde maatregelen nam.

2 uur geleden
Eurocross: flink meer hulpvragen tijdens zomervakantie

LEIDEN (ANP) - Alarmcentrale Eurocross zag deze zomervakantie het aantal hulpvragen "flink" toenemen. Natuurgeweld, scooterongelukken en mogelijke hondsdolheidbesmettingen vielen op als redenen om te bellen. Het aantal medische hulpvragen lag 11 procent hoger dan vorig jaar; het aantal pech- en schademeldingen in het buitenland steeg met zo'n 5 procent.

2 uur geleden