Curaçao overweegt grens met Sint-Maarten te sluiten
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de Curaçaose epidemioloog Izzy Gerstenbluth gaat Curaçao binnenkort haar grenzen met Sint-Maarten sluiten. Dit is een gevolg van de forse stijging van het aantal coronagevallen in de afgelopen dagen op Sint-Maarten.
Het eiland registreerde afgelopen dinsdag twee nieuwe gevallen, een dag later drie en op donderdag tien. Gerstenbluth vertelde vrijdagavond (lokale tijd) dat hij zo snel mogelijk aan de Curaçaose regering zal voorstellen te stoppen met het verlenen van vrije toegang van passagiers uit Sint-Maarten.
Gerstenbluth is vooral bezorgd over het feit dat verreweg de meeste besmettingen op Sint-Maarten lokale besmettingen zijn en dus niet reisgerelateerd zijn. Dat betekent volgens hem dat onduidelijk is hoeveel mensen er op het eiland rondlopen die zijn besmet zonder geregistreerd te zijn.
Donderdag werd op Curaçao een besmetting uit Nederland geregistreerd. Er zijn nu twee actieve gevallen op het eiland. Volgens Gerstenbluth houdt Curaçao ook de situatie in Nederland in de gaten nu het aantal besmettingen sinds kort weer toeneemt. Curaçao heeft inmiddels al restricties opgelegd voor bezoekers uit Spanje. Die konden vanaf 1 juli vrij reizen naar Curaçao, maar volgens Gerstenbluth is er inmiddels sprake van een hoger risico.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - In een deel van het land rijden dinsdagochtend geen treinen door een storing die "op meerdere plekken op het spoor in Midden-Nederland" is ontstaan. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder heeft de storing grote gevolgen voor het treinverkeer in Midden- en Noord-Nederland. In de reisplanner is te zien dat veel treinen in die regio's zijn uitgevallen of met vertraging rijden.
23 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
14 uur geleden