Curaçao neemt 'time-out' in strijd tegen coronabesmettingen
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao voert vanaf vrijdag een zogenoemde ‘time-out’ in om verdere stijging van het aantal coronabesmettingen tegen te gaan. Deze houdt in dat vanaf dan tien dagen maatregelen gelden, waaronder een avondklok vanaf 22.00 uur. Alle gelegenheden moeten om 21.00 uur dicht. Eerder deze week was een avondklok al vervroegd van 03.00 uur naar 01.00 uur.
Alle geplande activiteiten op het eiland voor de komende tien dagen zijn afgelast, gezamenlijk sporten is verboden. Ook gaan de scholen niet aanstaande maandag 10 januari open maar een week later. Om te voorkomen dat leerlingen te veel achterstand oplopen, komt de carnavalsvakantie dit jaar te vervallen en is op die dagen gewoon les.
Volgens minister-president Gilmar ‘Pik’ Pisas moet de bevolking de komende tien dagen zoveel mogelijk thuisblijven en de kans op besmetting zo klein mogelijk houden. Thuiswerken wordt aangeraden en bruiloften en doopfeesten worden afgeraden.
Volgens Pisas is de druk op het CMC-ziekenhuis de laatste tijd flink toegenomen. Door de 'time-out' moet het aantal coronapatiënten in het ziekenhuis afnemen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.
5 uur geleden