Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao maakt werk van windmolens op zee

Curaçao maakt werk van windmolens op zee

WILLEMSTAD (ANP) - Het Nederlandse bedrijf Fugro heeft van de regering van Curaçao opdracht gekregen een geofysisch onderzoek uit te voeren naar de zeebodem in de wateren rond Curaçao. Fugro begint maandag met het onderzoek waaruit moet blijken of de bodem geschikt is voor plaatsing van windmolens.

De Curaçaose regering wil met energie uit wind, via zogenaamde "offshore drijvende windmolens", onder meer groene waterstof gaan produceren. Dit is een onderdeel van een "volwaardige energietransitie" die het land voorstaat en die binnen twintig jaar moet zijn afgerond.

Curaçao wil zelf schone brandstoffen produceren voor eigen gebruik, maar ook energie gaan exporteren. Hierover sloot de regering in mei van dit jaar een akkoord met minister Rob Jetten voor Klimaat en Energie.

In een onderzoek van TNO wordt uitgegaan van twee parken met drijvende windturbines op zee voor de noordkust, met in totaal tachtig windmolens. Met de windturbines wil het eiland een grote stap maken. Curaçao maakt nu al gebruik van wind- en zonne-energie, maar de grootste hoeveelheid energie wordt nog steeds opgewekt door fossiele brandstof.

Meer uit Financieel

BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

7 minuten geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

25 minuten geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

1 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

2 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

13 uur geleden
Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

16 uur geleden