
Curaçao laat meer toeristen toe
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose overheid heeft het maximaal aantal toeristen verhoogd van 10.000 naar 20.000 per maand. Het land komt daarmee tegemoet aan een dringend verzoek vanuit de toerismesector op het eiland.
Behalve toeristen uit Nederland mogen nu ook beperkt toeristen uit Canada en de Amerikaanse staten New York, New Jersey en Connecticut naar Curaçao komen zonder eerst veertien dagen verplicht in quarantaine te moeten verblijven.
Op Curaçao zijn 213 mensen besmet met Covid-19 en liggen twee coronapatiënten in het ziekenhuis, van wie er één uit Bonaire is overgebracht. De avondklok van 23.00 uur tot 05.00 uur, die drie weken geleden werd ingesteld, is met twee weken verlengd.
Volgens de autoriteiten is er geen sprake van een grote toename van het aantal coronapatiënten, maar moeten de mensen zich wel aan de regels blijven houden om zo verdere verspreiding te voorkomen.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - In Helmond wordt in het bijzijn van PVV-leider Geert Wilders en FVD-voorman Thierry Baudet gedemonstreerd tegen de komst van een asielzoekerscentrum voor minderjarigen. Enkele honderden mensen hebben zich bij het stadhuis verzameld. Aan burgemeester Sjoerd Potters is een petitie overhandigd.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft herkenbare beelden getoond van verdachten van openlijke geweldpleging in Scheveningen in mei, waar toen rellen uitbraken. Het gaat om vier verdachten die zich nog niet hebben gemeld bij de politie, ondanks oproepen daartoe. Eerder werden van hen geblurde beelden getoond.
51 minuten geledenUTRECHT/VENLO (ANP) - Een apotheekbedrijf in Venlo mag per direct geen enkel medicijn meer afgeven. Volgens de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zijn er "acute risico's voor de patiëntveiligheid". Zo'n bevel van de inspectie is heel uitzonderlijk.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De salarissen van medewerkers van universiteiten gaan omhoog. Daarnaast beloven de instellingen dat ze meer doen om het verschil in loon tussen mannen en vrouwen kleiner te maken. Dat staat in een cao, waarover werkgevers en vakbonden een akkoord hebben bereikt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Een 53-jarige man uit Zwolle is dinsdag veroordeeld tot acht jaar cel voor het jarenlang misbruiken van zijn zoon. Het misbruik vond volgens het slachtoffer tussen de vierhonderd en vijfhonderd keer plaats. De 52-jarige moeder van de jongen kreeg drie jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze spant een rechtszaak aan tegen de gemeente Amsterdam omdat de stad volgens het initiatief de groei van het massatoerisme onvoldoende aanpakt. Amsterdam had van de groep tot dinsdag de tijd gekregen om zich te houden aan de eigen verordening uit 2021.
1 uur geledenREUSEL (ANP) - Op meerdere locaties waren dinsdagmiddag natuurbranden. Het ging onder meer om Oss in Brabant en Heerde op de Veluwe. De brandweer heeft ze geblust.
1 uur geleden