‘Curaçao heel dicht bij akkoord met Nederland’
WILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Eugene Rhuggenaath heeft maandagavond (lokale tijd) de bevolking toegesproken via een videoboodschap. Volgens Rhuggenaath is zijn regering heel erg dichtbij een akkoord met Nederland over financiering en duurzame samenwerking. Nederland onderhandelt al sinds begin juli met Curaçao, Aruba en Sint Maarten over nieuwe financiële steun om de gevolgen van de coronacrisis op de eilanden op te vangen.
Nederland wil daaraan hervormingen verbinden. Ook wil het een speciale entiteit oprichten die de komende jaren gaat investeren in de drie landen. Curaçao, Aruba en Sint Maarten hebben lang de boot afgehouden, omdat volgens hen de voorwaarden van Nederland ingrijpen in hun autonomie. Curaçao lijkt nu de eerste om toch een akkoord te sluiten.
Rhuggenaath gaf in zijn videoboodschap aan dat hij aanstaande vrijdag aanwezig zal zijn tijdens een vergadering van de ministerraad in Den Haag. Hij hoopt daarin tot een definitieve afspraak te komen met Nederland. Volgens hem is zo’n akkoord heel dicht bij. Maar hij gaf aan dat de laatste loodjes vaak het zwaarst wegen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
8 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
17 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
1 dag geleden