‘Curaçao heel dicht bij akkoord met Nederland’
WILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Eugene Rhuggenaath heeft maandagavond (lokale tijd) de bevolking toegesproken via een videoboodschap. Volgens Rhuggenaath is zijn regering heel erg dichtbij een akkoord met Nederland over financiering en duurzame samenwerking. Nederland onderhandelt al sinds begin juli met Curaçao, Aruba en Sint Maarten over nieuwe financiële steun om de gevolgen van de coronacrisis op de eilanden op te vangen.
Nederland wil daaraan hervormingen verbinden. Ook wil het een speciale entiteit oprichten die de komende jaren gaat investeren in de drie landen. Curaçao, Aruba en Sint Maarten hebben lang de boot afgehouden, omdat volgens hen de voorwaarden van Nederland ingrijpen in hun autonomie. Curaçao lijkt nu de eerste om toch een akkoord te sluiten.
Rhuggenaath gaf in zijn videoboodschap aan dat hij aanstaande vrijdag aanwezig zal zijn tijdens een vergadering van de ministerraad in Den Haag. Hij hoopt daarin tot een definitieve afspraak te komen met Nederland. Volgens hem is zo’n akkoord heel dicht bij. Maar hij gaf aan dat de laatste loodjes vaak het zwaarst wegen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is in december gestopt met het Criminaliteits Anticipatie Systeem (CAS), een algoritme dat het risico op criminaliteit voorspelde. Dat bevestigt de politie na berichtgeving in de Volkskrant. De Algemene Rekenkamer constateerde jaren geleden al dat het algoritme niet voldeed.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Shell en Eneco hebben afgelopen najaar meerdere adviezen genegeerd om vogels te beschermen door windturbines op zee enkele uren stil te zetten. De bedrijven wilden hun windpark maximaal 15 uur stilzetten, terwijl de minister van Klimaat en Groene Groei adviezen heeft afgegeven om ze dat seizoen in totaal 36 uur te laten stilstaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie houdt er rekening mee dat de twee jongens die op nieuwjaarsdag in het Amsterdamse Piet Wiedijkpark werden doodgeschoten, uit willekeur zijn gedood. Dat meldt zij dinsdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het online journalistieke platform De Correspondent is op zoek naar een nieuwe hoofdredactie. Hoofdredacteur en oprichter Rob Wijnberg gaat in een andere rol verder bij het platform en ook adjunct-hoofdredacteuren Rosan Smits en Maaike Goslinga gaan bij De Correspondent verder in een nieuwe rol, maakte de vertrekkende hoofdredactie dinsdag bekend.
3 uur geleden