Curaçao heeft 'relatief rustige’ nacht achter de rug
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een relatief rustige nacht achter de rug. Dat zegt de Curaçaose minister van Justitie Quincy Girigorie. Nadat het eiland woensdag- en donderdagnacht ondanks een avondklok werd geteisterd door vernielingen en brandstichtingen, was het vrijdagnacht rustiger op straat. Toch werden zes mensen gearresteerd en waren er 27 brandmeldingen.
Overal op het eiland werden toch autobanden in brand gestoken. Ook werden enkele leegstaande huizen in brand gestoken en struiken. Enkele buurten werden afgesloten. Volgens Girigorie was er vrijdag geen avondklok. Wel werd veel meer gecontroleerd op straat. Op verzoek van de lokale autoriteiten ondersteunen Nederlandse militairen, die al op het eiland zijn, de politie bij het handhaven van de openbare orde.
De minister stelde dat er met het instellen van het actieplan een goede stap is gezet. "Maar we zijn er nog niet. Mensen zijn nog steeds ongerust. Maar de Curaçaose bevolking moet weten dat we er hard aan werken om de rust op straat helemaal terug te krijgen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door een boom op het spoor rijden er zondagavond geen treinen tussen Haarlem en Zandvoort. Ook tussen Haarlem en Amsterdam Centraal is het treinverkeer verstoord omdat er een boom op het spoor ligt: op dat traject rijden minder sprinters. De hinder houdt in beide gevallen naar verwachting tot ongeveer 23.15 uur aan, is te zien in de reisplanner van de NS.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een appartement in Eindhoven is zondag een vrouw "onder verdachte omstandigheden" dood gevonden. De politie heeft in de buurt een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar overlijden.
3 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
6 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
8 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
11 uur geleden