Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao gaat in lockdown

Curaçao gaat in lockdown

WILEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft maandagochtend (lokale tijd) bekendgemaakt dat woensdag een lockdown wordt ingevoerd voor in ieder geval twee weken. Iedereen moet thuisblijven en zo veel mogelijk contact met anderen vermijden. "We moeten er alles aan doen om verspreiding van corona te voorkomen", stelde minister-president Eugene Rhuggenaath.

De afgelopen twee weken was een flinke stijging van het aantal coronabesmettingen te zien, onder meer door de Britse variant. Ook worden steeds meer mensen opgenomen op de intensive care. De avondklok blijft gelden tussen negen uur ’s avonds en haf vijf ’s ochtends. Ook wordt een ‘plachi di dia' ingevoerd. Dat betekent dat mensen op basis van hun nummerplaat maar twee dagen per week de straat op mogen om naar essentiële winkels te gaan, zoals supermarkten, apotheken en benzinepompen. Daarnaast geldt de autoloze zondag.

Het vaccinatietraject tegen corona gaat gewoon door. Bouwwerkzaamheden kunnen onder bepaalde voorwaarden doorgaan, aldus Rhuggenaath. Toeristen kunnen blijven komen, maar ook voor hen gelden de nieuwe maatregelen.

Meer uit Binnenland

Telegraaf wil niet-uitgebrachte columns Spanjer nog publiceren

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.

1 uur geleden
Man (81) in Schagen overleden na woningoverval, man aangehouden

SCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.

2 uur geleden
Man (56) verdacht van doden vrouw (50) in Beek en Donk

BEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.

2 uur geleden
Straf voor Amsterdammer via supersnelrecht voor onrust Floradorp

AMSTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man uit Amsterdam is vrijdag op een supersnelrechtzitting veroordeeld tot een deels onvoorwaardelijke celstraf en een werkstraf wegens zijn aandeel in ongeregeldheden deze week in Floradorp. Dat meldt het Openbaar Ministerie zaterdag.

3 uur geleden
Acteur en schrijver Maarten Spanjer (73) overleden

OUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - De Nederlandse acteur en schrijver Maarten Spanjer is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn partner Monique Waterham aan het ANP na berichtgeving van De Telegraaf. Spanjer werd in 2025 gediagnosticeerd met blaas- en prostaatkanker.

4 uur geleden
Overleden vrouw in woning Beek en Donk, politie vermoedt misdrijf

BEEK EN DONK (ANP) - In het Brabantse Beek en Donk heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw in een woning aangetroffen. Er is één persoon aangehouden. De politie heeft een "sterk vermoeden" dat het gaat om een misdrijf.

10 uur geleden
Rond Utrecht minder treinen door tekort aan verkeersleiders

UTRECHT (ANP) - Op drie trajecten rondom Utrecht rijden sinds vrijdagmiddag 14.30 uur minder treinen door een tekort aan verkeersleiders, meldt ProRail. De spoorwegbeheerder verwacht dat dit nog tot in de loop van de avond gaat duren. In de reisinformatie van de NS wordt ongeveer 23.15 uur als verwachte eindtijd genoemd.

15 uur geleden