Curaçao gaat in lockdown
WILEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft maandagochtend (lokale tijd) bekendgemaakt dat woensdag een lockdown wordt ingevoerd voor in ieder geval twee weken. Iedereen moet thuisblijven en zo veel mogelijk contact met anderen vermijden. "We moeten er alles aan doen om verspreiding van corona te voorkomen", stelde minister-president Eugene Rhuggenaath.
De afgelopen twee weken was een flinke stijging van het aantal coronabesmettingen te zien, onder meer door de Britse variant. Ook worden steeds meer mensen opgenomen op de intensive care. De avondklok blijft gelden tussen negen uur ’s avonds en haf vijf ’s ochtends. Ook wordt een ‘plachi di dia' ingevoerd. Dat betekent dat mensen op basis van hun nummerplaat maar twee dagen per week de straat op mogen om naar essentiële winkels te gaan, zoals supermarkten, apotheken en benzinepompen. Daarnaast geldt de autoloze zondag.
Het vaccinatietraject tegen corona gaat gewoon door. Bouwwerkzaamheden kunnen onder bepaalde voorwaarden doorgaan, aldus Rhuggenaath. Toeristen kunnen blijven komen, maar ook voor hen gelden de nieuwe maatregelen.
Meer uit Binnenland
BRUMMEN (ANP) - Burgemeester Jan Nathan Rozendaal van de gemeente Brummen zegt dat het overlijden van de 12-jarige jongen uit Eerbeek hem "diep raakt". Het Gelderse dorp Eerbeek valt onder die gemeente.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - De voorgeleiding van 32 verdachten van het geweld in het Gelderse Overasselt is een "enorme uitdaging", zei plaatsvervangend hoofdofficier van justitie van het parket Oost-Nederland Monique Vinkesteijn vrijdag.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Elke werkdag rijden gemiddeld tussen de 500 en 550 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug. De cijfers zijn stabiel sinds de week van 10 augustus, zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
33 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In een kazerne van de brandweer in het Utrechtse Houten is in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Daarbij is gereedschap gestolen dat de brandweer gebruikt om mensen te redden. Niemand is gearresteerd, meldt de politie.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Burgemeester Joerie Minses heeft vrijdag opnieuw een woning laten sluiten in Overasselt, meldt de gemeente Heumen. Een woning aan de Honingklaver moet twee weken dicht. "Hij neemt deze maatregel om daarmee de rust in de omgeving verder te herstellen en de openbare orde te waarborgen", aldus de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die mensen hebben ingeleverd bij speciale inzamelpunten is gestegen tot bijna 360 kilo. Op vrijdag konden mensen in het Gelderse Lochem afstand doen van hun vuurwerk, en daar kwam 218,5 kilo binnen, laat de gemeente weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.
3 uur geleden