Curaçao gaat avondklok afschaffen
WILLEMSTAD (ANP) - Vanaf komende dinsdag 8 juni geldt er op Curaçao geen avondklok meer. Dat heeft minister-president Eugene Rhuggenaath bekendgemaakt. In de afgelopen veertien dagen zijn er slechts elf coronabesmettingen geconstateerd.
Veel Curaçaoënaars hebben zich al laten vaccineren. Meer dan 85.000 mensen hebben één prik gehad. Dat is bijna 70 procent van de totale volwassen bevolking. In totaal zijn meer dan 70.000 mensen twee keer gevaccineerd. Curaçao kende sinds maart 2020 zo’n twaalf maanden een avondklok.
Maatregelen voor passagiers worden ook versoepeld. Nu moeten alle bezoekers voor vertrek een PCR-test doen en drie dagen na aankomst een antigeen-test. Voor reizigers uit lage risicolanden verdwijnen die verplichtingen voor alle mensen die twee keer zijn gevaccineerd. Voor reizigers uit hogere risicolanden geldt voor iedereen die twee keer is gevaccineerd alleen nog de verplichting van het doen van een antigeen-test op Curaçao.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
3 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In het noorden van het land kan het maandagavond en dinsdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor Friesland, de Waddeneilanden en het IJsselmeergebied code geel afgegeven. Volgens het weerinstituut kan het zicht lokaal afnemen tot minder dan 200 meter.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "De internationale rechtsorde staat onder druk en conflicten elders in de wereld hebben ook in Nederland grote impact." Dat zei koning Willem-Alexander maandag in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsontvangst voor Nederlandse genodigden in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die werd aangehouden nadat hij in zijn woning in Rotterdam-Zuid onderdak had geboden aan de vermiste Wendy (10) is maandag weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Het gaat om een 69-jarige man, die werd aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. Die verdenking blijft staan. Het is verboden onderdak te bieden aan een minderjarige zonder toestemming van de ouders.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.
9 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.
9 uur geleden