Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao en oliemaatschappij akkoord in langlopende arbitragezaak

Curaçao en oliemaatschappij akkoord in langlopende arbitragezaak

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in een arbitragezaak een overeenkomst met Venezuela gesloten voor 450 miljoen dollar. Dat heeft de Curaçaose minister-president Gilmar 'Pik' Pisas vandaag bekendgemaakt. De Venezolaanse oliemaatschappij PdVSA zal in de komende tien jaar in totaal 450 miljoen dollar betalen aan Curaçao.

De arbitragezaak liep nog bij het Europese Hof, maar is hiermee komen te vervallen, aldus Pisas. De zaak liep al enkele jaren. De Curaçaose raffinaderij had naar verluidt een claim van 1 miljard dollar bij PdVSA neergelegd wegens onder meer achterstallig onderhoud van de geleasede raffinaderij en schade aan het milieu. PdVSA had een claim tegen Curaçao ingediend onder meer door problemen met het leveren van stroom en water door een Curaçaose krachtcentrale aan de raffinaderij.

Naast de overeenkomst wordt er nog 21 miljoen dollar overgemaakt voor achterstallige verplichtingen voor de periode dat PdVSA de Curaçaose raffinaderij gebruikte. Dat bedrag gaat om geld voor wezen, gepensioneerden, oud-werknemers en aannemers op Curaçao. PdVSA had een licentie voor de raffinaderij tussen 1985 en 2019. De raffinaderij, opgericht door Shell in 1918, ligt sinds het vertrek van PdVSA grotendeels stil.

Met het akkoord zijn alle claims tussen beide landen van tafel. Pisas was heel blij met het bereikte resultaat. Hij bedankte tijdens een persconferentie de Venezolaanse president Nicolás Maduro voor zijn volledige goedkeuring voor de overeenkomst.

Meer uit Financieel

Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

11 minuten geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

2 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

5 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

20 uur geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

22 uur geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

22 uur geleden
Eurocommissaris meldt goed gesprek met handelsgezant VS

YAOUNDÉ (ANP/RTR) - De Eurocommissaris voor Handel zegt een "zeer positief" gesprek met de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer te hebben gehad. Ze spraken onder andere over toegang tot kritieke mineralen en importheffingen, zei Maroš Šefčovič bij een top van de Wereldhandelsorganisatie (WTO) in Kameroen. De ontmoeting volgt enkele dagen op de goedkeuring van het Europees Parlement voor de handelsdeal die de VS en de Europese Commissie de afgelopen zomer sloten.

1 dag geleden