Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Curaçao betaalt miljoenen voor voormalig openluchtbordeel

Curaçao betaalt miljoenen voor voormalig openluchtbordeel

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft dinsdag tijdens een veiling het voormalige openluchtbordeel Campo Alegre gekocht. Premier Gilmar 'Pik' Pisas legde namens de overheid 8 miljoen Antilliaanse gulden neer, omgerekend 4,2 miljoen euro.

"Dit betekent niet dat er een nieuw bordeel wordt geopend", verklaarde Pisas na de veiling tegenover de pers, al sluit hij die mogelijkheid ook niet uit. Hij zegt dat de overheid al in gesprek is met verschillende belanghebbenden, zoals de Raad van Kerken, over wat de mogelijke bestemmingen kunnen zijn voor het voormalige bordeel.

Campo Alegre heeft een oppervlakte van 72.000 vierkante meter. Het stond jarenlang bekend als het grootste openluchtbordeel van het Caribisch gebied, met ruimte voor honderdvijftig vrouwen die in huisjes hun diensten verleenden. In het bordeel werkten vooral vrouwen uit Colombia, de Dominicaanse Republiek en Venezuela. Voor de nieuwe eigenaar is er de mogelijkheid het resort opnieuw als bordeel te exploiteren.

Veiling

Het bordeel kwam op de veiling terecht nadat de vorige eigenaar door de rechter was veroordeeld voor witwassen.

De veiling werd gehouden door Troostwijk Auctions, namens het Openbaar Ministerie. Een deel van de veilingopbrengsten wordt gebruikt om de voormalige schulden van het oude bordeel te betalen. Het overige geld gaat naar het zogeheten Criminaliteitsbestrijdingsfonds, dat onder het beheer valt van het ministerie van Justitie. In dat fonds zit al het geld dat het OM binnenhaalt door ontneming van door criminele activiteiten verkregen goederen. Het geld wordt gebruikt voor preventie en het bestrijden van criminaliteit.

De overheid gaat de gebouwen van het voormalige bordeel eerst beveiligen om plunderingen te voorkomen. Daarna worden de gebouwen opgeknapt.

Meer uit Binnenland

NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

1 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

1 uur geleden
Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

2 uur geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

3 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

3 uur geleden
Premiers Curaçao en Aruba vragen bevolking kalm te blijven

WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.

4 uur geleden
Code oranje om gladheid beëindigd, wel nog overal code geel

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd. Die was zaterdagochtend vroeg uitgeroepen in het westen, midden en zuiden van het land wegens gladheid door sneeuwval en bevriezing. Wel geldt nog overal code geel.

4 uur geleden