Cultuursector prijst Uslu voor 'cultuurhart', maar laakt vertrek
AMSTERDAM (ANP) - Demissionair staatssecretaris Gunay Uslu had een "groot hart voor kunst en cultuur". Maar haar vertrek in deze voor de cultuursector roerige periode is "erg jammer". Dat laat bestuurder Boris van der Ham weten namens de Nederlandse Vereniging van Bioscopen en Filmtheaters (NVBF) en de Vereniging van Vrije Theaterproducenten (VVTP).
"Zij heeft bewezen dat zij het beste voorhad met de cultuursector", aldus Van der Ham. "Maar we zitten in een lastige periode, in afwachting van een nieuw kabinet. We hebben juist nu ook iemand nodig die stevig in het zadel zit en het geluid van onze sector in Den Haag blijft vertegenwoordigen en verdedigen. Vooral omdat niemand weet hoelang de verkenning en de formatie gaan duren."
De theater- en bioscoopbranche hopen dat het demissionaire kabinet snel met een "waardige opvolger" komt. Voorlopig worden de taken van Uslu waargenomen door demissionair minister Robbert Dijkgraaf van Onderwijs en Cultuur.
NPO
De NPO liet eerder ook al weten verrast te zijn door het vertrek van Uslu. "Wij wensen Gunay Uslu veel succes bij deze stap", aldus een zegsman. Haar vertrek heeft geen invloed op het definitieve besluit over de licentie van aspirant-omroep Ongehoord Nederland. Uslu maakte maandag haar voornemen bekend om de licentie niet in te trekken, hoewel de NPO haar daarom had gevraagd.
Zowel de NPO als ON! heeft twee weken de tijd om een reactie te geven. Daarna zal de opvolger van Uslu het definitieve besluit nemen over de kwestie.
Voorlopige erkenning
De NPO had de demissionair staatssecretaris verzocht de voorlopige erkenning van ON! in te trekken, omdat de omroep onvoldoende bereid zou zijn om samen te werken. Uslu liet maandag weten op dit moment te weinig juridische basis te zien om zo'n "verstrekkend besluit" te nemen. De NPO liet maandag weten het besluit van Uslu "uitgebreid te bestuderen" voordat er een reactie komt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedagsvoorziening.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
2 dagen geleden