Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cultuursector in actie als kapsalon of sportschool

Cultuursector in actie als kapsalon of sportschool

DEN HAAG (ANP) - Verschillende theaters en musea in Nederland voeren woensdag actie tegen de vanwege de coronamaatregelen nog altijd gesloten cultuursector. Zo'n zeventig Nederlandse theaters en concertzalen worden voor de actie Kapsalon Theater omgebouwd tot een kapsalon, massagestudio of een schoonheidssalon waar ook wordt opgetreden. Meerdere burgemeesters geven geen toestemming voor het protest en kondigen aan de coronaregels te gaan handhaven.

In Kapsalon Theater, een initiatief van Diederik Ebbinge en Sanne Wallis de Vries, worden klanten vermaakt door artiesten als Jochem Myjer, Claudia de Breij en Youp van 't Hek, terwijl ze worden geknipt of anderszins een behandeling ondergaan. Dit omdat de kappers sinds het weekeinde weer aan het werk mogen, terwijl de cultuursector nog gesloten blijft. Onder de deelnemende theaters zijn het Parktheater in Eindhoven, Theater Orpheus in Apeldoorn en Het Concertgebouw in Amsterdam.

De burgemeester van de hoofdstad, Femke Halsema, heeft de deelnemende culturele instellingen gewaarschuwd dat zij een bezoekje van handhavers kunnen verwachten, mochten zij woensdag de deuren open. De Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls, ook voorzitter van het veiligheidsberaad van de 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio, deed eenzelfde oproep. Ook onder meer Utrecht, Den Haag en Eindhoven geven aan te gaan handhaven waar nodig.

In zo'n twintig musea wordt eenmalig een sportles of een ander initiatief verzorgd. Zo opent in het Van Gogh Museum ook een kapsalon en organiseert het Groninger Museum een workshop graffiti als gymles voor het brein. Het Fries Museum wordt eenmalig omgebouwd tot yogastudio, net als uitvaartmuseum Tot Zover. Het Limburgs Museum geeft behalve yoga ook zumba.

De Museumvereniging, initiatiefneemster van die acties, vindt het echt nergens meer op slaan dat de musea nog dicht moeten terwijl de winkels weer klanten mogen ontvangen. "450 musea staan qua verplaatsingen in geen enkele verhouding tot de verplaatsingen naar in totaal 85.000 fysieke winkels in Nederland", aldus de museumclub.

Meer uit Binnenland

Dierenbeschermers vinden nieuwe wolvenregels 'gebakken lucht'

RENKUM (ANP) - Dierenbeschermers hebben aangekondigd naar de rechter te stappen als provincies al op voorhand een vergunning klaarleggen om wolven af te schieten, voor het geval een wolf een mens aanvalt. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft de regels hiervoor versoepeld, zodat provincies sneller kunnen ingrijpen bij ernstige incidenten. Volgens Erkens is het noodzakelijk om dit nog voor de zomervakantie te doen, omdat de afgelopen jaren juist in deze maanden incidenten plaatsvonden met wolven die net welpen hebben gekregen.

1 uur geleden
Provincies mogen bij wolf sneller ingrijpen: veiligheid mens op 1

DEN HAAG (ANP) - Provincies zijn positief over de nieuwe regels rond wolven, waardoor ze sneller kunnen ingrijpen bij ernstige incidenten. "Het heeft veel inzet gekost, maar eindelijk wordt erkend dat de veiligheid van mensen altijd op de eerste plaats moet staan", aldus de Gelderse BBB-gedeputeerde Harold Zoet, die al jaren pleit voor meer mogelijkheden om maatregelen te nemen. In Gelderland leven de meeste wolvenroedels, vooral op en om de Veluwe.

1 uur geleden
Man gewond bij steekpartij in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.

13 uur geleden
Schrijfster Marjan Berk (93) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.

21 uur geleden
Vier doden en twee gewonden door verkeersongeval in Heibloem

HEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.

22 uur geleden
Vliegtuig met USAR-team geland op vliegbasis Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.

22 uur geleden
Directeur Humanitaire Hulp BuZa: diep respect voor USAR-team

EINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.

22 uur geleden