Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Cubaanse worstelaar wint in vierde Spelen op rij goud

Cubaanse worstelaar wint in vierde Spelen op rij goud

TOKIO (ANP/DPA) - De Cubaan Mijaín López Núñez is maandag de eerste mannelijke worstelaar geworden die op vier opeenvolgende Olympische Spelen de gouden medaille wint.

De 38-jarige Lopez, die voor de derde keer op rij de Cubaanse vlag droeg bij de openingsceremonie, versloeg in Tokio de Georgiër Iakob Kajaia met 5-0 in de finale van de 130 kilogram Grieks-Romeins. De vijfvoudig wereldkampioen zegevierde ook al op de Spelen van 2008, 2012 en 2016

"Ik voel me gelukkig, trots om de beste van de wereld te zijn en geschiedenis te schrijven. Ik heb een lange carrière gehad, hard gewerkt om deze doelen te bereiken en dit record te verbreken. Dat ik dit record kan breken is voor mij een geweldige prestatie, want ik heb het tegen de besten opgenomen, dus ik mag trots zijn", vertelde hij na de wedstrijd.

Het goud voor López Núñez betekent dat hij nu de Rus Alexander Karelin voorbij is. De worstelaar won tussen 1988 en 2000 drie keer goud en één keer zilver.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

8 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

13 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

17 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

21 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden