Cuba gaat als eerste land kinderen tussen 2 en 18 jaar vaccineren
HAVANA (ANP) - Cuba heeft vrijdag een nationale campagne gelanceerd voor de vaccinatie van kinderen van 2 tot 18 jaar oud. De campagne is een voorwaarde van de regering om de scholen opnieuw te openen. Cuba, dat geconfronteerd wordt met een toename van het aantal coronagevallen, is het eerste land om dit te doen.
De kinderen zullen gevaccineerd worden met vaccins van Cubaanse makelij, Abdala en Soberana. De eerste prikken zijn gereserveerd voor adolescenten van 12 jaar en ouder, later komen ook kinderen van 2 jaar aan de beurt.
De scholen zijn sinds maart 2020 in het hele land gesloten en gingen pas aan het einde van dat jaar voor een paar weken open - om in januari weer te sluiten. Sindsdien krijgen de kinderen les via de televisie. Het onderwijs herstart maandag in dezelfde vorm. De regering heeft namelijk besloten dat de scholen pas weer opengaan als alle kinderen in het land zijn ingeënt. Zodra dat het geval is, kunnen de scholen gefaseerd heropenen, vermoedelijk in oktober en november.
Cuba registreerde sinds de uitbraak van de pandemie 672.599 besmettingen en 5538 doden, op een bevolking van 11,2 miljoen inwoners. Begin augustus hadden 95.100 Cubaanse minderjarigen corona opgelopen, van wie er 7 overleden.
Meer uit Buitenland
OTTAWA (ANP/RTR) - Canada laat tijdelijk geen buitenlandse reizigers toe die in de afgelopen 21 dagen in de Democratische Republiek Congo zijn geweest. Dit heeft de regering zondag bekendgemaakt. De voorzorgsmaatregel wordt maandag van kracht als het in Nederland 06.00 uur is.
41 minuten geledenAMMAN (ANP/AFP) - Vanuit Iran zijn raketten afgevuurd richting de Jordaanse havenstad Aqaba. De Israëlische en Jordaanse strijdkrachten zouden projectielen hebben onderschept. De Jordaanse strijdkrachten zeggen dat ze drie raketten hebben neergehaald en dat één in een afgelegen gebied terechtkwam. Er zijn geen slachtoffers gevallen en er is geen schade. In Aqaba en in het een paar kilometer verderop gelegen Israëlische Eilat zijn knallen gehoord.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - Koeweit heeft opnieuw melding gemaakt van luchtaanvallen die de installaties hebben getroffen voor het ontzilten van zeewater en voor het opwekken van energie. Het ministerie van Energie en Water van Koeweit zegt dat het gaat om dezelfde installaties die vrijdag doelwit waren van aanvallen. Er is brand uitgebroken.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft aanvallen uitgevoerd op Russische oliefaciliteiten, als reactie op de zware Russische raket- en droneaanvallen in de nacht van zaterdag op zondag. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X.
4 uur geledenBANDAR ABBAS/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Twee schepen hebben volgens de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) een ongeluk gehad op "de zuidelijke route" door de Straat van Hormuz. Vier vaartuigen zouden ondanks waarschuwingen van Iran over die route hebben willen varen, wat tot het ongeluk leidde. De andere twee hebben het opgegeven.
5 uur geledenAQABA (ANP/RTR) - De internationale luchthaven en zeehaven in Aqaba, in het zuiden van Jordanië, zijn ontruimd vanwege een "specifieke en geloofwaardige dreiging", meldt de Amerikaanse ambassade zondag. De Jordaanse autoriteiten ontkennen dat ze een evacuatiebevel hebben uitgevaardigd.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Een grote natuurbrand in Spanje heeft ten noorden van Madrid al meer dan 12.000 hectare verwoest. Honderden mensen zijn geëvacueerd, melden lokale autoriteiten zondag.
6 uur geleden