Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CU: pil in basispakket om abortussen terug te dringen

CU: pil in basispakket om abortussen terug te dringen

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie wil het aantal abortussen per jaar in Nederland terugdringen door het opnemen van de anticonceptiepil in het basispakket. Ook wil de partij de nazorg na een abortus verbeteren, om zo herhaalde abortussen te voorkomen.

De partij doet deze voorstellen donderdag in een manifest voor betere hulp aan onbedoeld zwangere vrouwen. "Met sommige partijen zullen we het nooit eens worden over de abortuswet, maar ik hoop dat we elkaar wél kunnen vinden in het streven naar het verminderen van het aantal abortussen", zegt ChristenUnie-Kamerlid Carla Dik-Faber.

Volgens Dik-Faber is het debat over abortus "zo sterk gepolariseerd dat we onbedoeld zwangere vrouwen vaak niet de hulp geven die ze nodig hebben". "Een dilemma van een vrouw, die we de best mogelijke hulp moeten bieden."

Volgens de ChristenUnie kan er hulp op maat worden geboden door te kijken naar de noodsituaties waar vrouwen in verkeren als ze kiezen voor een abortus. Andere voorstellen die de partij doet, zijn ervoor zorgen dat vrouwen en mannen zich in ieder geval niet door een gebrek aan geld of woonruimte gedwongen voelen te kiezen voor een abortus. Ook wil de partij "de objectieve voorlichting over abortus en de alternatieven die onbedoeld zwangere vrouwen hebben versterken".

Meer uit Binnenland

Zorg was aantal keer dicht bij code zwart tijdens de pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse zorg zat een aantal keer dicht tegen code zwart aan tijdens de coronapandemie, zei voormalig minister Tamara van Ark van Medische Zorg tijdens een verhoor van de parlementaire enquêtecommissie corona. Uiteindelijk kwam het net niet zo ver, maar Van Ark zei dat ze er wel op had geoefend.

1 minuut geleden
Taakstraf voor Geert Dales om belediging, smaad en doxing

AMSTERDAM (ANP) - Oud-politicus Geert Dales (74) is woensdag door de Amsterdamse politierechter veroordeeld tot een taakstraf van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk, voor belediging van een taxichauffeur, smaad en doxing in november 2024. De straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

3 minuten geleden
Van Ark: urgentie coronacrisis won het van de lange termijn

DEN HAAG (ANP) - De problemen in de zorg waren tijdens de coronapandemie zo acuut, dat het kabinet eigenlijk zelden ruimte zag om de gevolgen van beperkende maatregelen op de lange termijn mee te wegen in het beleid. Dat heeft voormalig zorgminister Tamara van Ark gezegd in een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

24 minuten geleden
Code geel vanwege onweersbuien in het oosten

DE BILT (ANP) - In het gehele oostelijke deel van Nederland kunnen onweersbuien voor overlast zorgen, meldt het KNMI. Die kunnen gepaard gaan met hagel en windstoten.

2 uur geleden
Minder broeikasgassen uitgestoten in eerste kwartaal 2026

DEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het eerste kwartaal van 2026 minder dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek en het RIVM op basis van voorlopige cijfers. In het begin van dit jaar was de uitstoot ruim 5 procent minder dan in dezelfde periode in 2025.

4 uur geleden
Hulporganisatie: twaalf mensen slapen op buitenterrein Ter Apel

TER APEL (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag brengen twaalf asielzoekers de nacht door op het voorterrein van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Dat meldt hulporganisatie MiGreat.

8 uur geleden
Luchtalarm blijft, Defensie betaalt mee aan nieuw netwerk

DEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm blijft bestaan. Er komt een nieuw sirenenetwerk in samenwerking met Defensie. Dat meldt justitieminister David van Weel (VVD). In een brief spreekt hij van een "nieuw innovatief sirenenetwerk dat aansluit bij de eisen van deze tijd". Het moet ook landelijk bediend kunnen worden.

17 uur geleden